З Днем Гідності та Свободи!

Опубліковано:

21 листопада 2023 року відзначаємо 10-ту річницю з дня початку Революції Гідності – переломної та однієї з найважливіших подій сучасної української історії.

Цього дня 2013 року на Майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Саме Євромайдан став поштовхом як для держави, так і для суспільства, а водночас –індикатором змін у громадянській свідомості більшості українців.

 День Гідності та Свободи засновано в Україні відповідно до Указу Президента України № 872/2014 від 13 листопада 2014 року з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. Цей день відзначається в Україні щорічно 21 листопада та пов’язаний із початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: українці хочуть і будуть жити у вільній, демократичній та квітучій державі.

«Цього року відзначення десятої річниці особливе. Передусім десять років – це досить солідна історична дистанція, коли ми можемо вже ефективніше усвідомити, що відбулося з Україною, з кожним із нас і світом після доленосних подій Революції гідності. З іншого боку, ми розуміємо, що Революція гідності й російсько-українська війна – це єдиний процес, продовження боротьби українців за цінності, за свою історичну пам’ять, свою культурну ідентичність, своє майбутнє», – зазначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції гідності.

Цей день – нагадування кожному з нас про те, що свобода має високу ціну і часто здобувається кров’ю.

То ж шануймо пам’ять тих, хто пожертвував і продовжує жертвувати найдорожчим – своїм життям – заради України та її майбутнього.

Ірина Юркевич,

методист відділень історії та наук про Землю