Інформація про конкурс

ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОСТІ – ПЕДАГОГІЧНИЙ СТАРТАП КЕРІВНИКІВ ГУРТКІВ РІВНЕНСЬКОЇ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УЧНІСЬКОЇ МОЛОДІ

Щороку однією з головних подій у житті позашкільників є Всеукраїнський конкурс майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості». Це престижне змагання, що сприяє підвищенню престижності педагогічної професії, популяризації здобутків і поширенню кращого досвіду роботи, новітніх методик та прогресивних форм роботи педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів України.

Всеукраїнський конкурс «Джерело творчості» проводять у номінаціях «Керівник гуртка» та «Методист» за дослідницько-експериментальним, військово-патріотичним, еколого-натуралістичним, науково-технічним, туристсько-краєзнавчим, фізкультурно-спортивним та художньо-естетичним напрямами позашкільної освіти.

Співорганізаторами Міністерства освіти і науки України в проведенні конкурсу є Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Інститут проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Національний центр «Мала академія наук України» та Український державний центр позашкільної освіти, Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Конкурс проводять традиційно в три етапи: районний (міський); обласний та всеукраїнський.

Заключний етап – всеукраїнський – має два тури: заочний – члени фахового журі оцінюють надіслані учасниками електронні портфоліо − та очний – конкурсанти різних напрямів презентують досвід роботи або анотацію власного досвіду та проводять показові заняття, під час яких демонструють свою педагогічну майстерність, діляться власним досвідом використання різноманітних методів та прийомів, моделей організації навчально-виховної роботи з дослідницько-експериментального напряму. Демонструють виступи в таких категоріях: «Я – педагог-дослідник», «Я – творча особистість», Я – методист», «Я – наставник».

Упродовж трьох років Рівненську Малу академію наук учнівської молоді гідно представляли педагогічні працівники закладу, які постійно перебувають у творчому пошуку сучасних інтерактивних методів, тісно співпрацюють із науково-дослідними установами, демонструють роль пошукової та експериментальної роботи у формуванні інтелектуальних, практичних та дослідницьких навичок учнівської та студентської молоді.

Виступи конкурсантів оцінюють за наступними критеріями: досвід роботи, актуальність; інноваційні підходи до організації освітнього процесу; системність роботи (використання форм і методів у процесі навчання, спрямованість, плановість, наукова координація); практична значущість та впровадження досвіду; наявність навчально-методичних, наукових розробок; участь у фахових конкурсах, семінарах, конференціях, форумах; результати участі педагогів та вихованців у всеукраїнських, регіональних, місцевих проектах і освітніх програмах, конкурсах, виставках, акціях, що підтверджено грамотами, дипломами, сертифікатами тощо.

ПЕРЕМОЖЦІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ
«ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОСТІ»
ЗА ДОСЛІДНИЦЬКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИМ НАПРЯМОМ

Рік Прізвище, ім’я, по батькові переможця Номінація Секція, відділення Місце
2016 Дибач Тетяна Антонівна «Керівник гуртка – 2016» «Фольклористика» І
2016 Юркевич Ірина Тарасівна «Керівник гуртка – 2016» «Мистецтвознавство» І
2017 Шокало Юлія Миколаївна «Керівник гуртка – 2017» «Соціологія», «Журналістика» І
2018 Сульжик Олександр Васильович «Методист – 2018» Методист відділень «Науки про Землю», «Історія», «Філософія та суспільствознавство» ІІІ
2019 Оксана Яківна Романів «Керівник гуртка – 2019» Відділення наук про Землю, секція «Кліматологія» І