Визначальні аспекти підготовки науково-дослідницьких проєктів у галузі історії та наук про Землю

Опубліковано:

У рамках настановної сесії Рівненської Малої академії наук 4 жовтня відбулося секційне засідання відділень історії та наук про Землю. Захід відвідали біля п’яти десятків учасників – юних науковців, керівників відділів освіти та вчителів міста і закладів освіти територіальних громад Рівненщини.

З вітальним словом до учасників звернувся Олександр Мазур, заступник директора РМАНУМ, з побажаннями успіху на ниві пошуково-дослідницької роботи та продуктивної взаємодії між усіма учасниками цього процесу.

Методист відділень історії та наук про Землю Ірина Юркевич наголосила на важливості дотримання усіх вимог та методичних рекомендацій у процесі підготовки науково-дослідницької роботи як складової частини науково-дослідницького проєкту учня, і, з огляду на це, запросила до слова провідних науковців Рівного, з якими Рівненська МАН має тривалий і продуктивний досвід співпраці.

Валентина Доброчинська, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету, окреслила актуальні напрями розвитку сучасної історичної науки, наголосила на важливості методів дослідження в історії та відображенні їх у науковій роботі учня, а також надала перелік важливих інформаційних ресурсів, які допоможуть юному науковцю-історику підготувати свій проєкт на достойному рівні.

Сергій Федорчук, керівник гуртків РМАНУМ, наголосив на важливості локальних краєзнавчих досліджень у галузі історії та використання задокументованих свідчень очевидців.

Віталій Мартинюк, кандидат географічних наук, професор кафедри екології, географії та туризму Рівненського державного гуманітарного університету, розповів про те, як обрати тему дослідження та який інструментарій використовувати задля реалізації завдань і цілей, окреслених на початку наукового дослідження у секціях відділення наук про Землю.

Учасники секційного засідання мали можливість поставити запитання науковцям, отримати фахові консультації та настанови.

На цій позитивній ноті, натхненні перспективами цікавого пошукового процесу та досягнення вагомих результатів, учні та їхні наставники завершили участь у традиційному щорічному заході РМАНУМ, отримавши найкращі побажання щодо реалізації своїх ідей та активної співпраці з Рівненською Малою академією від методиста та запрошених науковців.

 Ірина Юркевич,

методист відділень історії та наук про Землю