МОВА СВОБОДИ, МОВА МИСТЕЦТВА, МОВА БОРОТЬБИ: МОТИВАЦІЙНА СКЛАДОВА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ЮНИХ ГУМАНІТАРІЇВ У ЧАСИ ВІЙНИ

Опубліковано:

4 – 5 жовтня 2023 року відбулися настановні семінари для юних філологів і мистецтвознавців, які у 2023-2024 навчальному році виявили інтерес і бажання підготувати науково-дослідницькі проєкти у відділеннях мовознавства, літературознавства, фольклористики і мистецтвознавства РМАНУМ. Загалом до цих прямих ефірів долучилося понад 120 учасників, серед яких учителі, науковці, представники відділів освіти територіальних громад і закладів освіти Рівненщини.

Наталія Шульжук, канд. філол. н., доцент, завідувач кафедри стилістики та культури української мови РДГУ, керівник гуртка «Українська мова» РМАНУМ; Тетяна Кучма,  канд. філол. н., доцент кафедри романо-германської філології РДГУ, керівник гуртка «Німецька мова» РМАНУМ; Ірина Бойко,  керівник гуртка «Англійська мова» РМАНУМ окреслили основні проблемні питання, що виникають під час написання та захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів МАН України у відділенні «Мовознавство».

Заступник директора з навчально-методичної роботи РМАНУМ Олександр Мазур наголосив на особливій мотиваційній складовій, яка спонукає юного дослідника обрати свою наукову стежку, щоб наполегливо рухатися до визначеної мети. Голова журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів МАН України у секції української літератури Оксана Приходько, канд. філол. н., доцент кафедри української мови та культури НАУ, влучно пов’язала актуальний контекст цьогорічних подій вересневого Bookfest  (м. Київ) та жовтневого Bookforum (м. Львів), що допоможуть манівцям зорієнтуватися у тематиці й обрати матеріал для дослідження. Сніжана Нестерук, канд. філол. н., доцент кафедри міжкультурної комунікації, теорії, історії та методики викладання зарубіжної літератури РДГУ і голова журі у секції «Зарубіжна література», доповнила попередню спікерку, мотивуючи юних літературознавців не цуратися класики й обирати якісні українські переклади художніх видань. Також експерти наголосили на необхідності дотримуватися принципів академічної доброчесності.

Про специфіку підбору методологічного інструментарію до виконання наукової роботи з літературознавства говорили наукові керівники гуртків «Українська література» та «Зарубіжна література» РМАНУМ: Мирослава Крупка, канд. філол. н., доцент кафедри української літератури РДГУ; Людмила Воробйова, канд. філол. н., доцент. Особливості підготовки та подання робіт вихованців гуртка «Літературна творчість» прокоментував керівник гуртка Олександр Мазур. Наталія Хомеча, методист обох відділень, акцентувала увагу присутніх на правильному виборі предмету й об’єкта дослідження для робіт з мистецтвознавства і фольклористики. Також під час онлайн зустрічі було анонсовано роботу нового гуртка «Кримськотатарська гуманітаристика» у супроводі наукового керівника РМАНУМ Олени Гордієнко.

Зичимо юним дослідникам і науковим керівникам натхненного, плідного й результативного навчального року, а Україні – ПЕРЕМОГИ!!!

Тримаємо науковий стрій РАЗОМ!