СПІЛКУВАННЯ В СУЧАСНОМУ ФІЛОСОФСЬКО-СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧОМУ ПРОСТОРІ

Опубліковано:

У рамках Настановної сесії Рівненської Малої академії наук учнівської молоді 06 жовтня відбулося секційне засідання у відділенні філософії та суспільствознавства, до якого долучилися педагоги, учні та їх батьки з різних територіальних громад Рівненщини.

З вітальним словом до учасників секційного засідання звернувся Олександр Анатолійович Андрєєв, директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, який наголосив на важливості залучення обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької діяльності. Олександр Анатолійович дав корисні поради юним манівцям, окреслив сучасні методи формування наукового світогляду у процесі написання ними науково-дослідницьких проєктів.

Завідувачка гуманітарного відділу та кураторка відділення філософії та суспільствознавства Юлія Миколаївна Шокало доповіла про мережу гуртків у відділенні, надала методичні рекомендації щодо написання, оформлення та представлення науково-дослідницьких робіт на конкурсі-захисті. Юлія Миколаївна відповіда на запитання школярів щодо вибору теми наукового проєкту та специфіку наукових досліджень відповідно до секцій: правознавства, психології, соціології, журналістики, релігієзнавства, філософії та педагогіки.

До учасників засідання звернулись також Тетяна Миколаївна Кузьма, керівник гуртка «Правознавство», доцент кафедри міжнародних відносин Рівненського державного гуманітарного університету, та Марія Олександрівна Шеін, керівник гуртків «Педагогіка», «Психологія» Рівненської МАН. Тетяна Миколаївна акцентувала увагу на важливості дотримання академічної доброчесності у процесі наукової та дослідницької діяльності учнів, на помилках, які найчастіше допускають, готуючи науковий проєкт, а також визначила основні напрями  перспективних досліджень у галузі права. Марія Олександрівна Шеін у своєму виступі окреслила ті актуальні проблеми, які можуть стати предметом педагогічних та психологічних досліджень юних науковців. 

Сподіваємось, що зустріч з науковцями, працівниками Рівненської МАН надихне учнівську молодь до наукових пошуків у секціях наукового відділення філософії та суспільствознавства.

Юлія ШОКАЛО, завідувачка гуманітарного відділу, кураторка відділення філософії та суспільствознавства