Свято науки у Рівненській Малій академії наук учнівської молоді

Опубліковано:

17 травня 2017 року у Рівненському обласному українському академічному музично-драматичному театрі з нагоди Дня науки відбулася Підсумкова сесія Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.
У глядацькій залі театру зібралися більше 320 переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, їх наукові керівники, директори кращих навчальних закладів Рівного та Рівненщини, керівники гуртків РМАНУМ.
Інформаційно-аналітичний аналіз діяльності закладу за звітний період зробив начальник управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Григорій Миколайович Таргонський. Окрім того, він вручив Почесні грамоти управління кращим освітянам краю, які докладають вагомих зусиль для розвитку обдарованої молоді.
Завітала на свято і заступник голови з гуманітарних питань Рівненської обласної державної адміністрації Світлана Кирилівна Богатирчук-Кривко. У своєму слові вона наголосила на важливості тих процесів, які відбуваються сьогодні в Україні на перспективу для обдарованої молоді, і закликала докласти усіх зусиль для розбудови незалежної освіти. Опісля Світлана Кирилівна вручила сертифікати на отримання обласних премій молодим науковцям Рівненщини та кращим науковцям за вагомі результати роботи у РМАНУМ.
З вітальним словом до присутніх у залі звернувся перший заступник голови Рівненської обласної ради Олександр Васильович Корнійчук. Він акцентував увагу на важливості підтримки з боку влади важливих проектів, розроблених у РМАНУМ. Окрім того, вручив нагороди кращим науковцям та педагогам, які докладають значних зусиль для розвитку обдарованої молоді Рівненщини.
Привітати переможців прибули зі столиці Президент Малої академії наук України, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, член-кореспондент НАПН України, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії у галузі науки і техніки, лауреат Державної премії у галузі освіти Станіслав Олексійович Довгий та директор Національного центру «Мала академія наук України», кандидат філософських наук, лауреат Державної премії України в галузі освіти Оксен Васильович Лісовий. У своїх виступах вони окреслили перспективи Малої академії наук і дали високу оцінку роботі педагогічного та учнівського колективів РМАНУМ. Користуючись нагодою, вручили почесні грамоти Міністерства освіти і науки та Національного центру кращим педагогам і науковцям Рівненщини.
Звернувся з вітальним словом до присутніх і директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Олександр Анатолійович Андрєєв, який побажав юним науковцям здійснення їх задумів і мрій. Були і нагороди від РМАНУМ у номінаціях “Найкращий” та “За особливі заслуги”, і грамоти.
Від науковців до юних дослідників звернулася кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології Рівненського державного гуманітарного університету Наталія Миколаївна Руденко, науковий керівник 3-ох переможців ІІ та переможця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту 2017 року.
Від батьків з напутнім словом та вдячністю тим, хто доклав значних зусиль до перемог манівців, зі сцени говорила мама Миколи Максимова, переможця ІІ і ІІІ етапів конкурсу-захисту 2016 та 2017 років, стипендіата Президента України Світлана Степанівна Максимова.
Окрасою Підсумкової сесії стали музичні номери: юних науковців-переможців вітали керівник гуртка Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, кандидат економічних наук, викладач Рівненського державного гуманітарного університету Анна Пашніна; лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, стипендіат міського голови Рівного, учениця 9 класу Школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей» Анна Римчук; соліст Рівненської обласної філармонії, студент ІІІ курсу Рівненського державного гуманітарного університету, у душі завжди манівець, Павло Міщук; артистка драми Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру Наталя Боярська та учасник VІ сезону Всеукраїнського пісенного конкурсу «Голос країни», актор театру Микола Бобрик.
Відлунали заключні фанфари, а глядачі і далі не хотіли залишати зали, продовжувалися спілкуватися та обмінюватися враженнями. Від усіх лунали слова вдячності та позитивні відгуки про свято – Підсумкову сесію Рівненської Малої академії наук учнівської молоді 2017 року.
Усім нам здійснення мрій, а Україні – миру і процвітання!


Олександр Мазур,
заступник директора з навчально-методичної роботи
РМАНУМ