Презентація монографії « Радон: моніторинг та геоекологічний аналіз його впливу на екосистему міста Рівне»

Опубліковано:

2 червня 2017 року у Лабораторії гуманітарних досліджень Рівненської Малої академії наук відбулася презентація монографії « Радон: моніторинг та геоекологічний аналіз його впливу на екосистему міста Рівне», присвяченої аналізу теоретичних та експериментальних результатів комплексних досліджень впливу експозиції радону та його дочірніх продуктів розпаду на атмосферу приміщень, зовнішню атмосферу, ґрунтове повітря, воду річок, джерел, водогону, будівельних матеріалів, природного побутового газу в Рівненській області і, зокрема, у м. Рівне, проведених за допомогою радіометра «Альфарад Плюс».
Серед запрошених гостей були: Прищепа Алла Миколаївна, директор навчально-виховного Інституту агроекології та землеустрою, голова обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри екології Національного університету водного господарства та природокористування; Марциновський Віталій Петрович, професор, завідувач кафедри біології та медичної фізіології Рівненського державного гуманітарного університету; Грицай Наталія Богданівна, доктор педагогічних наук, професор цієї ж кафедри; Лебедь Сергій Олександрович, начальник державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області; Шавурський Анатолій Броніславович, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації, студенти Національного університету водного господарства та природокористування та юні науковці РМАНУМ.
Представляли монографію її автори: Лебедь О.О. – старший викладач кафедри хімії та фізики Національного університету водного господарства та природокористування, Мислінчук В.О. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики викладання фізики та хімії Рівненського державного гуманітарного університету та Андрєєв О.А. – директор Рівненської Малої академії наук.
З вітальним словом до учасників презентації звернувся Андрєєв О.А., який розповів про історію написання монографії та про залучення до наукових досліджень обдарованої молоді Рівненщини.
У режимі круглого столу Лебедь О.О. ознайомив присутніх із загальними властивостями радону, результатами дослідження радону у місті Рівне, розрахунками ризиків, розкрив актуальність проблеми для нашого міста. Мислінчук В.О. представив результати досліджень вмісту радону у природних джерелах Здолбунівського району Рівненської області.
Наукову актуальність і важливість даного дослідження в екологічному аспекті розкрила А.М. Прищепа.
Завершилася презентація обговоренням науковцями та гостями впливу дослідження на розвиток STEM-освіти на Рівненщині.

А.І. Тимощук,
методист фізико-математичного
та економічного відділення РМАНУМ