ПРОФІЛЬНІ ЛІТНІ ШКОЛИ 2023. День 8

Опубліковано:

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

ШІ: добро чи зло? І трохи незнаного з історії Рівного

Середа, 5 липня. Активно працюємо над фінальними проєктами, що їх передбачено програмами профільної літньої школи за напрямами “Рівненщина на культурній мапі України” та “Світ до 2050 року у контексті розвитку людства та технологій”.

Уже, ах який жаль, восьмий день перебування юних науковців РМАНУМ у санаторії “Пролісок”.

Сьогодні гуманітарії у режимі онлайн слухали з цікавістю іще одну лекцію Валентини Анатоліївни Доброчинської, кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету, за темою “Культурне життя в Рівному – центрі рейхскомісаріату “Україна” (1941-1944 рр.)”. Матеріали, що їх для ознайомлення запропонувала Валентина Анатоліївна, спонукали юних науковців до зацікавлення історією та культурою рідного краю.

А ще наші МАНівці-школярики (ми ж бо у профільній літній школі) працювали сьогодні з МАНівським психологом Марією Олександрівною Шеін, керівником гуртка психології РМАНУМ. Корисними та для декого несподіваними виявилися результати вступного тестування та психологічного портрета з професійними рекомендаціями.

Ця середа у профільній літній школі мені неабияк сподобалася, адже ми провели цей день не тільки з користю, але і з задоволенням. Ранок розпочався з інформативного психологічного тренінгу, де ми навчалися прокладати свій шлях у цьому нелегкому житті. Згодом ми поринули у культурний світ Рівненщини часів Другої Світової війни на лекції Валентини Доброчинської. А ближче до вечора нас очікував відпочинок біля місцевого озера, який нам точно запамятається. А насамкінець була неймовірно смачна вечеря, за що щиро дякуємо кухарям санаторію Пролісок (ми з Любою постарались).

“Сьогодні ми мали змогу познайомитися з надзвичайно цікавою пані Марією. Разом із нею ми створили проект Розробка життєвої місії, що було справді цікаво і захоплююче. А ще ми вчилися справлятися зі стресом. Я впевнена: набуті знання та навички стануть у нагоді в майбутньому. Дякую Профільній літній школі РМАНУМ за можливість дізнатися і пізнати більше.” (Іванна Агєєва).

З юними МАНівцями природничо-математичного напряму працював Євгеній Вікторович Малиновський, завідувач природничо-математичного відділу і Лабораторії космічних досліджень РМАНУМ. Молодих дослідників об’єднали лекторії “Розвиток уявлень про світ: від давніх греків до Коперника” та “Космічні дослідження, можливість колонізації планет і супутників Сонячної системи”. Зацікавило МАНівців і практичне заняття “Інструментальні спостереження за зоряним небом”.

Сьогодні на лекціях ми говорили про космос. Дуже люблю цю тему, тому було неймовірно цікаво більш детально заглибитись і вивчити астрономію. Багато інформації почула вперше. День був дуже насиченим. Окремо дякую за надзвичайні, неперевершені котлети в їдальні  (Дарина Галицька).

Любі друзі, відвідувачі нашого сайту і сторінки у фейсбуці: зустрінемося завтра, о тій самій порі.

Насамкінець – світлини середи з нашими МАНівцями-МАНдрівниками і МАНдрівницями.

Рівненська МАЛА працює! І відпочиває!

Слава нашим ЗСУ за Профільну літню школу без повітряних тривог!!!

Олександр МАЗУР, керівник школи,

Віктор Малиновський, методист наукових відділень