ПРОФІЛЬНІ ЛІТНІ ШКОЛИ 2023. День 7

Опубліковано:

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

ШІ: добро чи зло? І трохи незнаного з історії Рівного

4 липня, вівторок. Спільними зусиллями, наполегливо й активно виконуємо програму профільної літньої школи за напрямами “Рівненщина на культурній мапі України” та “Світ до 2050 року у контексті розвитку людства та технологій”.

Сьомий день юних МАНівців у санаторії “Пролісок”.

Учасники першого напряму у режимі онлайн слухали лекцію Валентини Анатоліївни Доброчинської, знаного історика, кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету, за темою “Рівненська українська гімназія (1923-1939 рр.) у культурно-освітньому житті краю”.  

“Сьогодні я прослухала неймовірно цікаву лекцію з історії та дізналася більше про Рівне. А згодом усією школою мали атмосферну прогулянку Національним природним парком “Цуманська пуща”. Зненацька нас захопила, але не злякала, гроза. Екскурсія під проливним дощем – уперше і просто клас. Мокрими та щасливими повернулися у Пролісок  (Наталія Кухарчук).

Іще.

“Вранці ми спрослухали дуже інформативну лекцію з історії, яка мені припала до душі. Я ще більше зацікавилася цією темою.Після обіду ми попрямували на екскурсію у Цуманську пущу. Було дуже атмосферно. А з мандрівки поверталися під проливним дощем. Неочікувано і неповторно. (Марина Дорошко).

З юними МАНівцями другого напряму  працював Юрій Романович Максимцев, кандидат фізико-математичних наук, доцент Рівненського державного гуманітарного університету. Усіх об’єднав і зацікавив лекторій “Розвиток штучного інтелекту: вчора, сьогодні, завтра”. Не менш цікавим виявився і круглий стіл “Штучний інтелект і людина: протистояння чи співпраця” (дивись світлини і читай враження).

“За круглим столом ми обговорювали штучний інтелект. Дізналися багато нового та цікавого. Після обідньої перерви та відпочинку вирушили в ліс на пішу екскурсію. Від гіда почули багато цікавої та пізнавальної інформації. А ще – мандрували під дощем (Олександра Семігута).

Дуже важливо щоб в житті кожен з нас мав такі спогади, які в подальшому могли освітити життя не лише собі майбутньому, а і всім, хто поруч.
Не менш важливо мріяти, будувати різні плани, можливо спотикатись і падати, але вставати і іти далі.
Саме про це ми говорили сьогодні. Про мрії та що хотіли б мати в майбутньому, Що нам може покращити настрій, коли щось пішло не так. Та врешті вчились шукати слова для підтримки людей, які знаходяться поруч. Та учнів, які прагнули перемоги але яким не вистачило зовсім трошки для цього.
Ми можемо впасти та занепадати духом не маємо права.
Особливо коли на заняття завітала така мила пташенька як зяблик). Це ніби символ, для кожного свій, та точно має надихати.
Щиро дякую всім, хто долучився до нашого заняття.

До зустрічі, любі друзі, завтра, о тій самій порі.

А зараз – обіцяні та анонсовані світлини вівторка з нашими МАНівцями-МАНдрівниками і МАНдрівницями.

Рівненська МАЛА працює! І відпочиває! Слава нашим ЗСУ!!!

Олександр МАЗУР, керівник школи,

Алла ТИМОЩУК, методист наукових відділень