ПРОФІЛЬНІ ЛІТНІ ШКОЛИ 2023. День 5

Опубліковано:

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Неділя екологічна, мистецька, драйвова!

2 липня у профільній літній школі було насичене інформацією і свіжими враженнями. Зранку небайдужу до стану довкілля молодь об’єднала тема «Технології захисту навколишнього середовища». Цей напрям як важливий чинник збалансованого розвитку сучасного суспільства представила доктор біологічних наук, професор кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Національного університету водного господарства та природокористування Бєдункова Ольга Олександрівна. Під час зустрічі з науковцем МАНівці обговорили питання технологій захисту та відновлення екологічного стану водойм, технологій рекультивації та ремедіації порушених ґрунтів, проблеми вуглецевого сліду та руйнації екосистем України під час війни із російською федерацією, шляхи та терміни їх відновлення. Цікавим доповненням до теоретичного матеріалу стала інтерактивна взаємодія слухачів та лектора, під час якої учасники ПЛШ-2023 мали змогу перевірити свої знання і відчути дух справжніх змагань. Юні дослідники мали змогу здобути новий досвід:  провести біоіндикацію довкілля. Упродовж майстер-класу з визначення рівнів флуктуючої асиметрії листя берези повислої МАНівці не лише набули вмінь якісної оцінки стану атмосферного повітря, а й проявили себе в командній роботі, спільно опрацювавши вибірку тест-об’єкта.

Учасники ПЛШ-2023 гуманітарного напрямку розглянули  сучасні культурно-мистецькі процеси, що характеризують  театральне життя, фото і стрітмистецтво Рівненщини. Теми лекцій Анеліни Данчук зацікавили слухачів. Вони жваво обговорювали роботи художника-мураліста Костянтина Качановського, зокрема його знаменитий артоб’єкт «Красавиця терпіти не буде». Презентація допомогла візуалізувати та пригадати роботи ще інших всесвітньовідомих художників із Франції –  Бенсі,  Крістіана Гемі , які залишили на вулицях Києва та інших міст України свої роботи, мистецьки засвідчивши солідарність і підтримку нашої держави у боротьбі із військовою агресією росії. Данчук Анеліна Сергіївна познайомила школярів також із кращими фотомитцями України і Рівненщини. Особливу увагу викликала особистість Олександра Харвата, який, попри всі перипетії воєнного часу, продовжує фіксувати історичні моменти, проводить фотовиставки та інші благодійні й інформаційно-просвітницькі акції та проєкти. Жваво обговорювалась МАНівцями і діяльність українських театрів, адже вони працювали і під час повітряних тривог, і під час нестабільності із відключенням світла. Театри допомагали  волонтерському руху та демонстрували чудеса стійкості, відданості своїй державі і народу. Тема війни, супротиву агресору стає головною на українських сценах.  Історією створення театру у Рівному та його роботою у міжвоєнний період 1918-1939рр. поділилася Анастасія Рузаєва, учасниця профільної літньої школи, призер ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН 2023 р., адже саме цю тему вона досліджувала і захищала цьогоріч.  Сучасний репертуар та форми роботи з глядачами обговорювали любителі-театрали, а їх в групі виявилося чимало.

Учасників обох шкіл об’єднав фотовернісаж «Момент, ідея, спалах». Саме цей захід продемонстрував творчі вподобання та фотомайстерність учасників школи. На імпровізований вернісаж подали свої фотороботи 13 учасників у жанрах пейзажу та  історичного фото. Однолітки з повагою та об’єктивністю обговорювали роботи суперників і як справжні мистецтвознавці аплодували вдалим  фотороботам та схвально коментували ідею, сюжет, образність авторів.

Наступним фотовернісажем стане  «Його величність портрет…», де автори (а це учасники ПЛШ-2023) зможуть розкрити себе з іншого боку, відтворюючи психологізм і характер фотомоделі.

Однак робота роботою, а спортивні ігри та басейн ніхто не збирався пропускати! Пісні про льон, який «цвіте синьо-синьо», сміх, жарти стали акордом недільного дня МАНівців!!!

Рівненська МАЛА працює і відпочиває! Слава нашим ЗСУ!!!

Олександр МАЗУР, керівник школи,

Анеліна Данчук, методист наукових відділень