ПРОФІЛЬНІ ЛІТНІ ШКОЛИ 2023. День 4

Опубліковано:

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Субота, а в МАНівців робота!

1 липня – суботній вихідний день, але для манівців літньої профільної школи за напрямами “Рівненщина на культурній мапі України” та “Світ до 2050 року у контексті розвитку людства та технологій” ранок минув у напруженому робочому ритмі.

Ірина Михайлівна Трохимчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри біології та здоров’я людини Рівненського державного гуманітарного університету, захопила школярів цікавою і незвичною тематикою розвитку сучасної біотехнологічної науки. Наукові відкриття в медицині, харчовій промисловості, сільському господарстві для біологів та фізиків стають більш зрозумілішими та реальнішими. Прослухавши лекцію та переглянувши презентацію, юні науковці жваво  обговорювали дискусійні питання та висловлювались щодо перспектив використання біологічних технологій в сучасних умовах. Саме на воркшопі були окреслені  гуманістичні й економічні складові біологічних технологій, обговорено доцільність їх розробок. Як домашнє завдання група отримала конкретне завдання спрогнозувати розвиток біотехнологій до 2050 року та обґрунтувати своє наукове бачення на підсумковому  захисті проєктів, який буде проводитися 7 липня, у переддень закриття школи. Учасники школи також отримали інформацію щодо нових  перспективних професій та закладів вищої освіти, де можна здобути фах інженера-біотехнолога.

У цей же час про біографію і творчість відомого рівненського музиканта, художника, мультиплікатора Юрія Журавля учасників літньої профільної школи гуманітарного напряму знайомила Анеліна Сергіївна Данчук, керівник гуртка РМАНУМ.

Прикметно, що одна із учасниць профільної школи Кухарчук Наталія, учениця 9 класу Костопільського ліцею № 3 Костопільської міської ради, змогла доєднатися до розповіді свого наукового керівника і продемонструвати присутнім презентацію та доповідь з теми власного наукового дослідження «Творчий внесок Юрія Журавля в розвиток українського мистецтва в реаліях військових дій в Україні». Заняття пройшло в активній формі, адже кожен учасник  використав можливість познайомити інших зі  своїми творчими уподобаннями та результатами своїх досліджень.

Гарна і сонячна погода сприяла активному відпочинку юних МАНівців на спортивному майданчику санаторію «Пролісок», порелаксувати і поніжитися на березі ставка та просто поспілкуватися один з одним.

Увечері учасники школи відкорегували роботу і дозвілля майбутньої неділі, запропонувавши цікаві творчі ідеї щодо свого відпочинку після  запланованих занять.

На сьогоднішній лекції нам з захопленням розповідали про неймовірно цікаву особистість-Юрка Журавля. Завдяки вчителю, ми дізнались багато цікавого. І я дякую профільній школі МАН за можливість весело та інформативно провести канікули в чудовій компанії юних науковців-Агєєва Іванна.

Рівненська МАЛА працює і відпочиває! Слава нашим ЗСУ!!!

Олександр МАЗУР, керівник школи,

Анеліна Данчук, методист наукових відділень