Був час для науки, пізнавальної екскурсії та активного відпочинку

Опубліковано:

День 4. У філологів (мовознавців) зранку – тренувальні вправи для мозку, а по обіді – для м’язів! Філологічний десант профільної літньої школи РМАНУМ не лінувався демонструвати свої знання та вміння літературознавчого аналізу під час занять із Мирославою Анатоліївно Крупкою, кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри української літератури РДГУ. Загальна тема «Українська література у соціокультурному вимірі», запропонована науковцем, стосувалася актуальної проблематики – генераційного принципу у літературознавстві ХХ-ХХІ століть, специфіки сучасного письменства та його знакових імен і текстів. Практичні завдання стимулювали юних дослідників не тільки знайомитися з віршами «сімдесятників», «дев’яностиків» і «двотисячників», але й коментувати мотиви, настроєвість, способи художньої організації поетичного тексту, формальні зміни у ліриці ХХ і ХХ століть.

Наталія Анатоліївна Хомеча,

науковий керівник школи «Філологія. Мовознавство»


Учасники школи «Науки про Землю» стали окрасою концерту талантів “Електроніка” у складі загін № 9!

З авторським віршем на сцені актової зали – Катерина Красовська, інструментальний супровід – Артем Станков. 

Колективне виконання пісні “Старі фотографії” з репертуару Скрябіна стало завершальним акордом вступу талановитих МАНівців!

Олександр Васильович Сульжик,

керівник школи «Науки про Землю» 


Сьогодні МАНівці-екологи мали надзвичайно цікаву екскурсію на Хмельницьку атомну електростанцію у м. Нетішин.

Інформаційний центр ХАЕС радо відчинив нам свої двері. Дітей запросили до демонстраційної зали, де представили презентації та наукові фільми про особливості будови, функціонування, захисту довкілля та специфіку роботи енергоблоків.  Після перегляду ми пішли в оглядову залу, де представлено різноманітні макети (зменшена копія Хмельницької АЕС, копія енергоблока та атомного реактора). Працівник інформаційного центру провела цікаву лекцію та відповіла на численні питання юних науковців.

Друга частина нашої екскурсії відбувалася у Тренувальному центрі. Ми побували на «тренажері» – точній копії пульта управління реактора. Діти не лише почули цікаві факти, але й змогли посидіти у кріслах та доторкнутися до усіх приладів, відчути відповідальність за кожен свій рух.

Після цього усіх допитливих юних науковців нагодували смачним обідом атомників. А на завершення нам запропонували відвідати оглядовий майданчик. Це – неймовірне видовище! Уся ХАЕС – як на долоні! Відчуття неоднозначні, захоплення і тривога: на скільки цей атом мирний?

Під враженнями від побаченого ми переїхали на екскурсію у Нетішинський міський краєзнавчий музей. Непоказний з вигляду, музей щиро нас вразив. У 18 залах музею створено неймовірні експозиції, присвячені культурному життю, побуту, етнографії та природі краю. Екскурсовод провела цікаву та динамічну екскурсію: діти обговорювали експонати, пропонували свої гіпотези, розв’язували загадки, відпочивали на килимі, а наприкінці екскурсії Володимир Пересунько зіграв «Місячну сонату» на старовинному піаніно.

Ольга Юріївна Мартинюк,

керівник школи ”Хіміко-екологічні польові дослідження”