Сьогодні мандрували, працювали у лабораторії та пізнавали глибини науки

Опубліковано:

День 3. 20 червня життя для юних науковців-манівців вирувало по повній. Та про все за порядком.

Першими розташування залишили філологи. Цьогоріч пізнавальні мандри дорогами Волині для манівців-філологів розпочалися з подорожі у Новоград-Волинський, колишній Звягель. У межах програми відділення «Філологія. Мовознавство», об’єднаної загальною темою «Мова як національний і культурний код», юні дослідники мали можливість відвідати місця історичної пам’яті українців – помешкання славетної родини Косачів, у яких народилися і провели дитячі літа маленькі Лариса, Михайло та Ольга.

Старовинні споруди Новоград-Волинського, що стали тимчасовим прихистком для сім’ї Петра Косача,  відрядженого до Звягеля на чиновницьку службу, нині діють як музеї. Вони гостинно зустріли рівненських дослідників, розгортаючи цікаві експозиції рідкісних фамільних реліквій, рукописних сторінок, автентичних видань творів Лесі Українки, Олени Пчілки,  Михайла Драгоманова, архівних документів, реконструйованих за родинними спогадами речей. Невимушена і щира розповідь екскурсовода Галини Миколаївни про «нашу Лесю» в Музеї Лесі Українки стосувалася цікавих і маловідомих широкому загалу фактів з історії містечка, будинку та його талановитих мешканців.

Людмила Петрівна Гамма, директор Музею родини Косачів, облаштованого у колишній ошатній садибі панів Завадських, доповнила «портрети» відомих українців, влучно і фахово коментуючи архівні матеріали, листи, наукові дослідження, що допомагають зрозуміти складну подвижницьку долю одного з найбільш знакових в історії України родів.

Вихованці РМАНУМ жваво реагували на запитання екскурсоводів та з непідробною цікавістю знайомилися з унікальними музейними колекціями.

Науковий керівник школи «Філологія. Мовознавство»

Наталія Анатоліївна Хомеча

За філологами помандрували учасники школи хіміко-екологічних польових досліджень, яких гостинно чекали і зустріли у Рівненському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України, що по вулиці Котляревського, 3. Працівники лабораторії не тільки ознайомили юних хіміків та екологів із роботою центру, а й наочно продемонстрували можливості його обладнання для проведення різноманітних досліджень (про це дивіться на світлинах).

Єдиними, хто нікуди не мандрував у цей день, були учасники школи наук про Землю, – вони наполегливо поглиблювали свої та шліфували уміння й навички для майбутніх подорожей та досліджень. Їх у наших школярів попереду чимало. У четвер з юними географами працювала доцент, кандидат географічних наук, керівник гуртка «Кліматологія» РМАНУМ Оксана Яківна Романів.

Після мандрівок і занять манівців чекали полуденок, вечеря і друга вечеря, а ще – приємний відпочинок і цікаве спілкування!

Так промайнув третій день профільних літніх шкіл Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.

Хай усе буде добре й надалі.

Олександр Мазур,

заступник директора РМАНУМ