День серйозної науки

Опубліковано:

День 2. 19 червня юні науковці-географи й не тільки в аудиторії з доцентом, кандидатом географічних наук, керівником гуртка “Кліматологія” РМАНУМ Оксаною Яківною Романів вчилися визначати “точки росту” в науках про Землю, а ще – дефініцію “туристична дестинація”.

З доцентом, кандидатом географічних наук Андрієм Степановичем Романівим та майстром спорту Шевчук Н.М. в теорії та на практиці опановували основи спортивного туризму.

Смуга перешкод, як на мене, видалася для наших учасників літньої наукової школи зовсім не перешкодою на шляху до високої мети!

Для юних філологів-мовознавців прочитали цікаві лекції науковці Наталія Василівна Шульжук, доцент, кандидат філологічних наук, (“Лінгвокультурологія як новітня галузь мовознавства”) та Мирослава Анатоліївна Крупка, доцент, кандидат філологічних наук, (“Історія літератури у просторі історіософії”). Наталії Василівні активно допомагала учасниця минулорічної школи з філології, переможець ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України 2019 року Софія Маслянчук. По обіді юні науковці мали навчальний практикум у підгрупах за темами “Лінгвокультурологія як новітня галузь мовознавства” та “Українська література  крізь студії пам’яті”.

Завершився робочий день у філологів презентацією мовознавчих, краєзнавчих та літературних видань.

З учасниками школи хіміко-екологічних польових досліджень працювала Інна Олегівна Мулявка, співзасновниця громадської ініціативи з озеленення “Сад історій” в м. Рівне; координатор літніх таборів для молоді “Енерджайзер кемп”, керівник практики за напрямом “Євроінтергація у рамках програми сталого розвитку”. Вона презентувала діяльність природозахисних організацій Рівненщини, провела тематичну гру “Екологічні перемовини” та тематичний квест “Кліматичний експрес”.

А потім для учасників профільних літніх шкіл відпрацювала керівник гуртка психології РМАНУМ Марія Олександрівна Шеін, про що засвідчують світлини від авторки. Свою роботу вона назвала незвично – “Трохи психології ніколи не буде зайвою”.

Таким насиченим і, сподіваюся, плідним на нові знання, навички і знайомства виявився другий день наших шкіл.

 

Олександр Мазур,

заступник директора РМАНУМ