XVI ПІДСУМКОВА СЕСІЯ РІВНЕНСЬКОЇ МАН

Опубліковано:

Сьогодні, 18 травня 2023 року, в урочистій атмосфері Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру відбулася XVI Підсумкова сесія Рівненської Малої академії наук учнівської молоді. Патріотична пафосність церемонії як ніколи об’єднувала всіх, згуртувавши чимало старшокласників і запрошених гостей у широке коло наукової спільноти Рівненської МАН.

Родинне свято об’єднало понад 300 переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту, їхніх наукових наставників, керівників районних відділів освіти й  освітніх закладів Рівненщини.  До присутніх з вітальних словом і щирими напутніми побажаннями звернулися: голова  Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль, заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, ректор Рівненської духовної семінарії ПЦУ отець Віталій Лотоцький. Особисте вітання від міністра освіти і науки України Оксена Лісового юним манівцям передав Віталій Коваль, закликаючи молодь Рівненщини мріяти і впевнено прямувати до визначеної мети.

Доповідь заступниці директора департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Марини Пашковської була присвячена здобуткам і досягненням юних вихованців та педагогів РМАНУМ, адже у серпні цього року закладу виповниться 17 років. Кілька знакових цифр пролунали зі сцени для підтвердження високих результатів молодого покоління науковців: за період 2006 – 2023 рр. підготовлено та захищено 12 495 науково-дослідницьких робіт; за цей час у гуртках поглибили свої наукові знання за обраним напрямом 22 900 обдарованих старшокласників. За 2022 – 2023 роках у гуртках РМАНУМ навчалися 1450 вихованців з чотирьох районів області, міст Рівне, Корець, Острог, Дубно, Дубровиця, Костопіль, Сарни, Здолбунів, Вараш, сільських і селищних громад Рівненщини. Вихованці закладу стали переможцями багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів у командному та індивідуальному заліку.

З вітальним словом до юних дослідників звернулася виконувачка обов’язків директора МАН України Тетяна Пещеріна, наголосивши на високому потенціалі Рівненщини, адже у цьогорічному ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів МАН України, що нині триває у Києві в онлайн-форматі, змагається 61 учасник, представляючи потужну спільноту юних науковців області. У свою чергу, Марина Пашковська побажала і вихованцям, і їхнім наставникам переконливої перемоги в ім’я та на благо України!

Велична церемонія нагородження не обійшла увагою молодих  учених Рівненщини, й іменитих і досвідчених педагогів, кандидатів і докторів наук, які отримали свої заслужені почесні відзнаки за сумлінну й наполегливу працю.

Дружні слова вдячності, поваги й безмежної віри у молоду потужну силу спільноти МАН пролунали з вуст директора закладу Олександра Андрєєва. Дякуючи кожному юному таланту, хто у трагічні й важкі часи російсько-української війни знаходить у собі сили вчитися, працювати, творити і перемагати, він закликав не зупинятися на досягнутому, адже Україна нездоланна і потребує міцної опори й незламного духу, щоб встояти, здобути перемогу і відродитися.

Кожен із учасників дійства, звертаючись до поважної публіки, щиро бажав усім творчого натхнення, нових звершень, взаєморозуміння, МИРУ і ПЕРЕМОГИ Україні!

Методист відділень мовознавства, літературознавства,

фольклористики та мистецтвознавства РМАНУМ   Наталія Хомеча