ВИВЧАТИ ФІЛОСОФІЮ ПРОСТО. З ЧОГО ВАРТО ПОЧАТИ?

Опубліковано:

Почніть своє вивчення філософії з прочитання книг відомих філософів. Будьте допитливими! Ніколи не припиняйте запитувати «чому?» навіть коли ви вже маєте відповідь.

У молодшому віці можна починати з нескладних текстів, музичних та інших творів мистецтва. Зі старшокласниками – обговорювати питання справедливості, добра і зла, краси.

Не варто думати, що це та галузь знань, яка в житті не знадобиться і ні в чому не зможе допомогти. Потрібно думати ширше.

Складіть план. Дотримуйтеся і робіть все відповідно до нього. Не відволікайтеся на телефон, Інтернет, телевізор тощо. 

Необхідно знайти відповідну літературу, яка зможе допомогти Вам у вивченні філософії. Так само можете скористатися працями відомих філософів, хоча б у зменшеному вигляді або у вигляді хрестоматії.

Прочитайте обрану Вами літературу або філософські праці кілька разів. Тому що практично всім розуміння філософії приходять не відразу. Так само можете виробити свою систему вивчення праць філософів. Для початку краще прочитати три – чотири рази. І кожен раз, коли будете щось недостатньо розуміти, відзначайте хрестиком або знаком оклику. Це необхідно для того, щоб саме на це наступного разу звернути більше уваги.

Коли вивчатимете історію філософської думки, намагайтеся запам’ятовувати не надто велику кількість імен, назв філософських шкіл, різних напрямів і концепцій. Найкраще буде завести зошит і виписувати все туди.

При вивченні української філософської думки, варто звертати увагу не лише на особливості філософських знань в конкретних регіонах, а й причини та умови їх формування.

Філософію варто вивчати завжди, тому що, кожна людина в різних ситуаціях буде звертатися до неї за потрібними знаннями, буде шукати істину, філософувати, формувати свій світогляд, адже будь-яких шлях починається з філософії. Записуйте свої ідеї. Розвивайте власну філософію життя.

Філософ це не просто людина, яка знає багато інформації чи має хист до навчання. Швидше за все, філософом треба називати того, хто активно залучається до процесу критичного осмислення великих питань, які частіше за все не мають очевидних відповідей. Життя філософа не є простим, але якщо ви отримуєте задоволення від вивчення складних взаємовідношень, глибоко міркуєте над важливими, хоча часто неприємними, темами, то вивчення філософії може бути вашею долею, якщо звісно така річ як доля снує.

Підготувала Юлія ШОКАЛО, 

завідувачка гуманітарного відділу РМАНУМ