Родинне свято Покрови у Сарнах

Опубліковано:

11 жовтня, напередодні знаменного свята Покрови, представники відділення літературознавства, фольклористики і мистецтвознавства РМАНУМ Тетяна Сергіюк та Наталя Хомеча разом із заступником директора з навчально-методичної роботи Олександром Мазуром мали за честь відвідати гучне дійство, організоване Сарненським районним ліцеєм «Лідер» спільно з місцевим історико-етнографічним музеєм. Захід був приурочений одразу кільком урочистостям, що нині відзначають 14 жовтня, тому розгортався у кількох тематичних локаціях: відкриття нової фотовиставки «УПА – відповідь нескореного народу»; власне театралізоване видовище з народними танцями, дефілюванням у національних строях і хустках, організоване зусиллями педагогів навчального закладу та їх вихованцями; знайомство із кобзою та лірою у презентації рівненського майстра Андрія Ляшука; реконструкція обряду ділення весільного короваю у виконанні народного колективу «Калина» зі с. Стрільськ; квест «У пошуку козацького скарбу»; частування справжнім козацьким кулішем, приготованим на польовій кухні вояками Сарненської військової частини А-0153.

Усіх гостей цього унікального дійства єднала щира і затишна атмосфера гостинного історико-етнографічного музею на чолі з дбайливою господинею Вікторією Дашко, яка у такий спосіб намагалася оживити скансен, перетворюючи раритетні експонати на знакові речі нашої пам’яті. Вихованці Сарненського районного ліцею найбільш жваво і радісно реагували на усе, що відбувалося довкола: заворожено слухали лірника Андрія Ляшука, зі знанням справи вчили гостей витанцьовувати аркан і «Печонеє порося», захоплено виконували усі завдання тематичного квесту, а потім, в очікуванні перемоги, сперечалися щодо правильності відповідей.

А як після усіх змагань смакував той-таки козацький куліш!

«Таке партнерське і дружнє свято відбувалося вперше», – підтвердила директор ліцею Тамара Гнатівна Колоїз. Але і діти, і дорослі із захватом підсумували, що започатковану  традицію відзначати Покрову у родинному колі треба зберегти обов’язково!

 

Від колег

Наталя Хомеча, керівник гуртків РМАНУМ