РМАНУМ: Інтерактивні конкурси «МАН-Юніор» і STEM-освіта в Україні

Опубліковано:

Рівненська Мала академія наук учнівської молоді упродовж кількох останніх років активно бере участь в інтерактивних конкурсах «МАН-ЮНІОР ЕРУДИТ» та «МАН-ЮНІОР ДОСЛІДНИК», що проводяться щорічно Національним центром «Мала академія наук України» і спрямовані на впровадження STEM-освіти в Україні.

Учасниками конкурсу «МАН-Юніор Ерудит» можуть бути вихованці позашкільних навчальних закладів, які навчаються у 5-11 класах, а в конкурсі «МАН-Юніор Дослідник» учні, які навчаються у 7-10 класах загальноосвітніх навчальних закладів.

Конкурси «МАН-Юніор» проводяться у чотирьох номінаціях: «Технік-Юніор», «Історик-Юніор», «Еколог-Юніор» та «Астроном-Юніор» і їх метою є залучення учнів до поглибленого вивчення фізико-математичних, технічних, природничих дисциплін, історії розвитку науки та історії людства, активізація науково-дослідницької діяльності, а також залучення їх до гуртків і секцій наукових відділень Малої академії наук України.

Нещодавно завершився черговий Інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит», учасникам якого пропонувалося 30 тестових завдань різного ступеня складності. У цьому конкурс подібний до конкурсів «Колосочок», «Геліантус», «Левеня» та ін.

Цього року від Рівненської Малої академії наук учнівської молоді 14 учнів 5-11 класів взяли участь у номінації «Еколог-ЮніорЕрудит». Тестові завдання «Еколог-Юніор» складалися на основі знань, які учні набувають під час вивчення природознавства, хімії, географії, біології та екології у школі. Гарно справилися із цьогорічними завданнями рівненські юніори: Олена Волинська, Софія Войтко, Лілія Яковишина, Анастасія Колесник, Аліса Савич, Сандра Лукомська, Тетяна Одемчук, Аміна Гопчак, Стас Тимощук, Діана Должнікова, Святослав Лук’янчук, Дарина Максимчук, Вероніка Стасюк та Анна Шелковська.

Упродовж минулих років на базі РМАНУМ юніори також готували свої проекти на конкурс  «МАН-Юніор Дослідник». Зокрема, у 2019 році юні дослідники брали участь у номінаціях «Еколог» і «Технік» з темами «Механічний рух у дослідах-фокусах Я.І. Перельмана», «Вплив антропогенного навантаження на заповідне урочище «Бармаківське» та «Використання методів біоіндикації для оцінки екологічного стану парку м. Рівне».

Варто зазначити, що у квітні-травні 2020 року знову проходитиме черговий інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Дослідник», який, зазвичай, проводиться у два етапи: І етап – заочний; ІІ – захист проекту в онлайн-режимі за допомогою мережі Інтернет.

Нагадаємо загальні теми конкурсу «МАН-ЮНІОР ДОСЛІДНИК» 2020 року:

Номінація «Історія». Загальна тема «Мій внесок у музейну справу – історія навколо мене».

Номінація «Екологія». Загальна тема: «Біоіндикація та біотестування полютантів у навколишньому середовищі».

Номінація «Техніка». Загальна тема: «Фізика та техніка на кухні».

Номінація «Астрономія». Загальна тема: «Складання власноруч задач та дослідження астрономічних явищ на ґрунті власних спостережень зоряного неба або з використанням фотографій, зоряних каталогів та інших джерел Інтернету».

Методичні рекомендації щодо виконання проєктів можна знайти на сайті конкурсу  http://man-junior.org.ua/.

Маргарита Яковишин,

керівник гуртка «Екологія» РМАНУМ,

Ольга Мартинюк,

методист відділень хімії та біології,

екології та аграрних наук