У програмі: відзначення Дня Конституції України, навчальний практикум, виставка “Світ картографії”, майстер-клас із виготовлення флораріуму

Опубліковано:

  День 11. Урочистий для свідомих українців день знаменувався активним і пізнавальним відпочинком. Загальний флешмоб «Основний Закон України» допоміг з’ясувати, наскільки сучасне покоління підлітків орієнтується в основоположних юридичних засадах функціонування нашої держави, яка історія створення головного документа країни, чия фахова і політична позиція та діяльність виявилися доленосними для прийняття Конституції України у 1996 році.

Філологи продовжили святкування у лекційній аудиторії. Символічний контекст попередньої політичної теми порушив питання «Унормування українського правопису: від поч. XVII століття і до сьогодення». Мова як політичний інструмент в умовах кількасотлітнього панування чужих імперій на нашій рідній землі вже згадувалася екскурсоводами під час огляду музейних експозицій Дубна, Острога, Новограда-Волинського та Колодяжного, тому виникла потреба підсумувати озвучене і поглибити знання про розвиток українського правопису як цілісної системи.

Навчальний практикум орієнтував юних науковців у розрізненні варіантів правописів ХІХ століття, якими послуговувалися українські діячі. Вихованці РМАНУМ аналізували зразки друкованих текстів, визначаючи  «гражданку», «желехівку», «драгоманівку», «абецадло», слобожанський тип правопису середини ХІХ ст. та ін., простежили еволюцію «кулішівки». Філологині жваво дискутували, обговорювали почуте, дивувалися, що чимало цікавих фактів з історії редагування україномовних видань XVII-XIX століть були їм не відомі. Побували юні науковиці у творчій лабораторії Лесі Українки, знайомлячись із рукописними автографами письменниці та її листами. Як виявилося, музейні колекції Новограда-Волинського та Колодяжного відтворюють складний «філологічний інтер’єр» кінця ХІХ – поч. ХХ століть.

Наталія Анатоліївна Хомеча,

науковий керівник і лектор школи «Філологія. Мовознавство»


28 червня після занять з геодезичними приладами та лекцій з картографії доцента Сергія Миколайовича Остапчука усім учасники профільної літньої школи “Науки про Землю” та гості й працівники “Електроніка” мали змогу відвідати виставку “Світ картографії”, де експонувалися картографічні твори з приватної колекції Сергія Миколайовича. Всього у колекції науковця налічується понад тисяча експонатів. Певна їх частина була представлена для огляду у рамках школи РМАНУМ. Карта – то є альфа і омега географії, як казав відомий географ Микола Баранський. У цьому мали змогу пересвідчитися усі відвідувачі виставки! 

Виставкою робіт майстер-класу декоративно-ужиткового мистецтва відділення “Наук про Землю”, який був проведений під керівництвом Катерини Олександрівни Годун, милувалися усі гості та працівники в “Електроніку” – від наймолодших до найповажніших за віком.

Кілька власних робіт Катерина Олександрівна подарувала РМАНУМ.

Краса таки врятує світ! 

Олександр Васильович Сульжик,

керівник школи “Науки про Землю”


Біологи-екологи повинні не лише знати все про довкілля, шляхи його збереження та запобігання можливим негараздам, але й відчувати себе невід’ємною частиною як мікросвіту, так і Всесвіту. Тому сьогодні, окрім підготовки проекту, Інна Олегівна провела для дітей чудовий майстер-клас із виготовлення флораріуму. МАНівці змогли створити свій власний мікросвіт в електричній лампочці розжарювання! Творчій фантазії не було меж! А потім була фотосесія з витворами учасників школи. Кожен з юних біологів-хіміків-екологів повезе додому не лише емоції та враження, а й мінісвіт, який буде рости, розвиватись і нагадувати про прекрасні моменти у літній школі РМАНУМ.

Ольга Юріївна Мартинюк,

керівник школи ”Хіміко-екологічні польові дослідження”