Профільні літні школи 2019. День 7

Опубліковано:

День 7. Екскурсійно-навчальну програму юних географів було присвячено фондам спеціалізованих установ та організацій як джерелам первинної інформації для здійснення наукових досліджень у відділенні наук про Землю.

Так, з індустріальним потенціалом Рівненщини юні науковці знайомилися під час екскурсії на прикладі підприємства ТОВ «Т-Стиль», більше знаного як Льонокомбінат, та Державного підприємства “Укрбурштин”.

Надзвичайно цікавою була зустріч із науковцем та мандрівником Ростиславом Шикулою, викладачем біології Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка С. Дем’янчука,  який побував у пустелях (Аравійській, Лівійській та Сахарі), печерах, підкорив Північно-Льодовитий, Індійський, Атлантичний і Тихий океани, Чорне, Азовське та Баренцеве море. Відвідав також субтропіки, тропіки, екваторіальний, вологий гірський ліс та дощовий ліси. У колекції зоологічного музею, створеного Ростиславом Ростиславовичем, – понад 2,5 тисячі різноманітних експонатів. Здебільшого, це безхребетні представники тропічних морів, океанів та островів, але є і представники фауни України. Найцікавіші експонати, безперечно, це зуб мамонта, знайдений на Рівненщині, також рідкісний жук “Геркулес” із Південної Америки, найбільший жук із Африки “Голіаф”, “мечохвіст” із Сингапуру, щелепи акул, голова крокодила, зуб кашалота і шкури гігантських пітонів. Кожен експонат ілюстровано  фотографією, місцем проживання, систематичним положенням. Ці вихідні дані потрібні для того, щоб відвідувачам було простіше зорієнтуватись, який експонат вони оглядають. А ще учасники школи «Наук про Землю» мали нагоду приміряти традиційний одяг різних народів.

Олександр Васильович Сульжик,

керівник школи «Науки про Земою»


Активно розпочався понеділок у юних науковців-філологів. На першому занятті Ірина Анатоліївна Воробйова, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри практики англійської мови Рівненського державного гуманітарного університету, ознайомила їх із особливостями фразеологізмів англійської мови, з їх відповідниками в українській у межах теми «Фразеологізми як дзеркало культури».

На продовження та доповнення теми Людмила Михайлівна Воробйова, кандидат філологічних наук, доцент кафедри міжкультурної комунікації  та історії світової літератури РДГУ запропонувала учасникам літньої школи взяти до уваги елементи етикету під час виконання та, особливо, захисту науково-дослідницької роботи. Науковець роздала матеріал щодо поведінки під час представлення наукової роботи.

Завершили заняття інтерактивним спілкуванням про національно-культурну семантику фразеологізмів.

Тетяна Володимирівна Сергіюк,

керівник школи «Філологія. Мовознавство»


 

Де були МАНівці-екологи сьогодні? Можливо, ви самі здогадаєтеся з наших фото? Всупереч тому, що бачите на фотографіях, сьогодні ми були у центрі Рівного. Виявляється, навіть серед міста можна знайти прадавній ліс в усій його красі, просто треба знати, де шукати. І в цьому нам допоміг громадський активіст, голова ГО «Купа пригод» та співзасновник громадських ініціатив Юрій Ойцюсь. Ми пройшли маршрутом «Дика Устя» та побачили нашу тиху, невеличку річку з іншого боку. Юрій провів нас надзвичайною стежкою, де ми зустрічали струмочки і містки через них, просторі галявини і непролазні хащі, де ми, як справжні першовідкривачі, мали прокладати собі шлях. І все це – у серці нашого міста! Здивуванню не було меж! А потім Юрій радо запросив МАНівців на територію Рівненського краєзнавчого музею, де під спеціальним наметом відбувається будівництво човна вікінгів «Дракар Гунгнір». Головні будівельники цікаво розповіли про свій проект, а на додачу принесли шолом та сокирку для фото! Щастю не було меж!

А ще ми відвідали станцію сортування сміття! Виявляється, у Рівному і таке є! Засновниця ГО «Країна зелених змін» Поліна Полюхович надзвичайно цікаво і змістовно розповіла юним науковцям про проблему утилізації сміття у світі і в м. Рівному зокрема. Діти дізналися багато цікавої інформації про особливості сортування, про можливості утилізації і подальшої переробки відходів, про те, чому і навіщо це потрібно робити кожному свідомому громадянину. Поліна Полюхович надихнула нас своїм прикладом та поділилася цікавими ідеями, як можна не тільки налагодити збір та сортування сміття  у своїх населених пунктах чи школах, а й заробляти на цьому кошти!

Ольга Юріївна Мартинюк,

керівник школи “Хіміко-екологічні польові дослідження”