День мандрівок, день навчання і день незабутніх вражень

Опубліковано:

День 8. У вівторок, 25 червня, після сніданку богині-філологині, як веліла їм програма школи, вирушили у ще одну мандрівочку. Цього разу наших філологів чекав древній Острог, а там – захопливі та пізнавальні екскурсії: До Національного університету ”Острозька академія”, де для них упродовж півтора години працював цікавий та самобутній екскурсовод Віталій Олександрович Бондарчук. Екскурсанти дізналися багато нового про історію Острога та першого у Східній Європі вищого закладу освіти – Острозької слов’яно-латино-грецької школи (академії), побували в її музеї, студентсько-викладацькому храмі, сховищі стародруків та витворів мистецтва.

Згодом юні філологи перебралися до Музею книги, де їх гостинно зустрів і багато цікавого розповів давній приятель і симпатик Рівненської Малої академії наук учнівської молоді екскурсовод Анатолій Сергійович Хеленюк. Понад годину учасники школи не тільки слухали цікаву екскурсію, а й зуміли відповісти на майже усі запитання від мудрого і сивочолого знавця і поціновувача книг (за що отримали шоколадку з Франції).

Після короткого пішого переходу на Замкову гору (попри нові корпуси Національного університету ”Острозька академія”, що у самісінькому центрі Острога) наші юні науковці мали іще одну екскурсію – цього разу родинним замком князів Острозьких. Тут для них інтенсивно попрацював директор Острозького краєзнавчого музею Микола Павлович Манько. Спостерігаючи за учасниками школи і спілкуючись із ними, можу сказати: побачене і почуте сподобалось.

А по дорозі у рідний вже ”Електронік” усі разом (з юними філологами мандрували Наталя Анатоліївна Хомеча, Анеліна Сергіївна Данчук та Олена В’ячеславівна Гордієнко) завернули до джерела Святого Миколая, де найсміливіші замочили свої ніжки, а інші взяли з собою святої джерельної води.

Олександр Мазур,

той, хто мандрував разом із юними філологами


 

Сьогодні МАНівці-екологи мали чергову незвичайну мандрівку. Нас гостинно запросив на свою пасіку голова ГО «Спілка пасічників м. Рівного та Рівненського району», голова ГО «Пасічники України проти пестицидів» Богдан Федорович Лимар. Його пасіка знаходиться у мальовничій місцині –  у селі Милостів Рівненського району. Невимовна краса природи, тиша і гул бджіл!

Богдан Федорович на галявинці біля вуликів надзвичайно цікаво розповів про особливості життя бджіл, будову вулика, бджолину сім’ю, властивості меду та інших продуктів бджільництва, а діти, в свою чергу, задавали чисельні питання. А потім перейшли і до практичної частини. Юні науковці, одягнувши захисні сітки, разом із господарем відкрили вулик, виймали стільники, струшували бджіл та качали мед! Богдан Федорович, разом з хлопцями, розпалив мангал і діти власноруч насмажили собі обід, а на десерт – свіжий, щойно власноруч викачаний мед! Радості та захвату сьогодні не було меж!

Але наші юні науковці теж підготувалися до візиту на пасіку. Будучи свідомими громадянами та освіченими людьми, вони розуміють, з якими проблемами стикаються бджолярі України. Це – бездумне, нищівне та злочинне застосування пестицидів у сільському господарстві, яке призводить до масового вимирання бджіл. Тому діти заздалегідь підготували інформаційні плакати та провели акцію «Ви так бачите наше майбутнє», закликаючи усіх, хто має відношення до сільського господарства, звернути увагу на цю проблему!

Від гостинних господарів наша експедиція під керівництвом доцента кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства НУВГП Віталія Олександровича Володимирця вирушила у заповідну діброву, що розташована на південь від села Милостів і є унікальним об’єктом. Тут збереглися у первинному, не зрушеному людиною стані дуби та граби, а поміж них – підлісок з цікавими видами рослин.

Діти захоплено слухали, які цікавинки знає Віталій Олександрович про кожну рослину!

Ольга Юріївна Мартинюк,

керівник школи “Хіміко-екологічні польові дослідження”