Навчання, подорожі та цікава несподіванка

Опубліковано:

День 9. Мистецьким для юних філологів був день дев`ятий, 26 червня. Вони мали можливість доторкнутися до творчості всесвітньовідомих митців: Олександра Архипенка, Соломії Крушельницької, Катерини Білокур, Олександра Довженка, Сергія Лефара, Івана Марчука та інших знаних художників, музикантів, режисерів та акторів українського походження, які зробили вагомий внесок у розвиток світової культури. 

На практичних заняттях  школярі демонстрували свою обізнаність з особливостями розвитку сучасного театрального, музичного, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Рівненщини, дискутували щодо ролі та значення творчості народних майстрів у збереженні культурно-мистецької спадщини поліського краю. Діти з Рокитнівського, Костопільського району та м. Рівне  розповідали про відомих у своєму районі, селі та місті ткаль, вишивальниць, різьбярів, писанкарів та інших майстрів народної творчості.

Анеліна Сергіївна Данчук як досвідчений педагог зуміла активізувати творчу уяву вихованців, звернути увагу на самобутні риси мистецької техніки українських майстрів, підкреслити унікальність таланту кожного з відомих діячів.

На завершення заняття філологи оглянули підбірку скульптурних зображень Тараса Шевченка – світового рекордсмена  за кількістю пам᾽ятників.

Наталія Хомеча, науковий керівник школи


    А по обіді богинь-філологинь чекала приємна та цікава несподіванка: учасниця літньої школи, член гуртка літературної творчості, переможець ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту 2019 року Вікторія Миронюк презентувала персональну виставку своїх художніх робіт для подруг по школі. Дівчата змогли побачити реальні витвори мистецтва на полотні та на слайдах (багато робіт юної художниці перебувають сьогодні у колекціях поціновувачів мистецтва не тільки в Україні, а й далеко за її межами) із творчого доробку майстрині.

            Прочитала Вікторія і власні поетичні та прозові твори – поезії, етюди, есе, що викликали не менше захоплення у ровесниць і море схвальних відгуків та щирих побажань авторці, Вікторії Миронюк.

Бачив і чув усе автор допису, у чиїй колекції є натюрморт, подарований юною мисткинею, заступник директора Олександр Мазур.

26 червня юні географи опановували нехитру науку декоративно-ужиткового мистецтва під умілим керівництвом майстрині Катерини Олександрівни Годун – викладача Сарненського педагогічного коледжу. І тепер у доробку кожного учасника профільної літньої школи “Науки про Землю” є ще й шедевральна картина з натуральної вовни!

Виставка картин запланована у таборі “Електронік” до Дня конституції України 28 червня.

Окрім того, у фонд РМАНУМ Катерина Олександрівна подарувала дві картини власного авторства. 

На заняттях із доцентом Іриною Олегівною Осіпчук, яка є визнаним фахівцем у сфері геоінформаційних технологій, юні науковці навчалися здійснювати комп’ютерну обробку матеріалів географічних досліджень, знайомилися із географічними сайтами та базами даних в Інтернет, опановували методику створення моделей за допомогою  ГІС-технологій.

Олександр Сульжик,

керівник школи “Науки про Землю”


День дев’ятий для МАНівців-екологів проходив у 7-му корпусі Національного університету водного господарства та природокористування. Нас зустріла директор інституту агроекології та землеустрою, професор Алла Миколаївна Прищепа. Вона розповіла майбутнім абітурієнтам про структуру та спеціальності інституту. А далі ми пішли на екскурсію інститутом, відвідали кафедру фізики і хімії, де відбувся майстер-клас по явищах магнітної індукції; кафедру туризму, де була представлена презентація по організації готельно-ресторанної справи.

Після цього юних манівців запросили на кафедру агрохімії, ґрунтознавства та землеробства. Завідувачка кафедри Тетяна Миколаївна Колесник разом із лаборантами запропонували нашим науковцям широку пізнавальну програму. Разом з дітьми були проведені майстер-класи з вивчення будови ґрунтових монолітів та географічного різноманіття ґрунтів і діагностики нітратного забруднення ґрунтів та продукції рослинництва (огірків). Під керівництвом педагога майбутні науковці самостійно провели лабораторні практикуми з визначення каталітичної активності ґрунту та визначення актуальної і потенціальної кислотності ґрунтів. 

Сьогодні наші отримали цікаву інформацію та нові ідеї для написання майбутніх науково-дослідницьких робіт.

Ольга Юріївна Мартинюк,

керівник школи ”Хіміко-екологічні польові дослідження”