Профільні літні школи 2019. День 6

Опубліковано:

День 6.  Традиційно неділя у таборі – це батьківський день. Але юні філологині знайшли час і попрацювати. Зранку вони зустрічали гостю з Києва – кандидата педагогічних наук, доцента Київського Національного авіаційного університету, докторанта Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих, голову журі ІІ етапу конкурсу-захисту секції «Українська література» Оксану Юріївну Приходько.

У межах теми «Лінгвістичні аспекти науково-дослідницької роботи на матеріалі текстів української літератури» вона зосередилась на найбільш типових недоліках, помилках та огріхах юних дослідників з метою їх прогнозування та попередження, надала цінні рекомендації щодо вибору актуальної теми, структури, сучасних методів аналізу художніх творів.  Інтерактивне спілкування виявило проблеми і труднощі, які виникали під час підготовки і захисту наукового дослідження на ІІ і ІІІ етапах конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, дозволило обговорити дискусійні моменти, що запам’ятались призерам і переможцям РМАНУМ. Юні філологи розповіли про складнощі під час створення електронних версій доповідей та розглянули психологічні та наукові аспекти підготовки презентацій.

Оксана Юріївна Приходько як незмінний учасник і член журі всеукраїнських літературних конкурсів дала слушні поради щодо найоптимальнішого виконання робіт, вибору текстів для майбутніх досліджень, звернула увагу на модні тенденції сучасного літературознавства.

Тетяна Володимирівна Сергіюк,

керівник школи «Філологія. Мовознавство»


У неділю МАНівці-екологи здійснили мандрівку у Дермансько-Острозький національний природний парк та пройшли частину екостежки «Від Волині до Поділля».  Наш маршрут розпочався у с. Буща Здолбунівського району (до речі, саме там 6-7 липня відбуватиметься відомий фестиваль «Буща папороть»). Рухаючись за цим маршрутом разом із начальником відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційого благоустрою Дермансько-Острозького національного природного парку Оксаною Вікторівною Головко, ми помітили, як різко тут змінюються рельєф та природні умови, переходячи від широколистяних грабових та дубово-грабових лісів Мізоцького кряжу до іншої фізико-географічної області Малого Полісся.

Оксана Вікторівна розповіла про особливості ґрунтового і рослинного покриву, про численні види тварин, птахів і комах, які мешкають на території парку. Діти дізналися багато цікавого (зокрема, як можна пити воду з моху, як використовувати плавун для загоєння ран та як брати приклад з лишайника). Отримавши запрошення на фестиваль та взявши із собою кришталевої джерельної води, юні науковці повернулися в «Електронік».

Ольга Юріївна Мартинюк,

керівник школи ”Хіміко-екологічні польові дослідження”


 

“Нарешті я змогла втілити в життя свій задум. Щоправда частково. “Конкурсу” я не проводила, а головоломками з дітьми трохи позаймалась. Познайомила, так би мовити. І дітям, як не дивно, цей задум сподобався. Чекатиму дня, коли повною мірою зможу втілити задумане у життя. І я дочекаюся. “

Марія Олександрівна Шеін,

керівник гуртка психології РМАНУМ


 

Екскурсійно-навчальну програму для учасників школи Наук про Землю за маршрутом с. Кустин – Ботанічний заказник загальнодержавного значення «Вишнева гора» – Городоцький Миколаївський жіночий монастир, пам’ятка архітектури, зі статусом лаври (с. Городок, Рівненського району) – смт. Клевань (пам’ятка природи «Тунель кохання», Клеванський замок 1475 року, костел Благовіщення із дзвіницею 1630 року, церква Різдва 1777 року, джерело Безодня, крейдяний кар’єр) через несприятливі погодні умови довелося перенести на інший день, то ж юні географи працювали в навчальній аудиторії під керівництвом досвідчених науковців.

Олександр Васильович Сульжик,

керівник школи ”Науки про Землю”