24 червня 2018 року відповідно до програми профільної літньої школи за напрямом “Філологія (фольклористика)” було проведено навчальний етнопрактикум: «Уснопоетична спадщина Рівненщини». Людмила Володимирівна Алієва, викладач кафедри музичного фольклору Рівненського державного гуманітарного університету, учасниця фольклорного гурту «Горина», викладач дисципліни «Музичний фольклор», ознайомила учасників юних манівців-філологів із особливостями фольклорної спадщини Рівненського Полісся. Зокрема, з традиційними календарно-обрядовими піснями, що їх співали поліщуки упродовж календарного року. Це, передовсім, колядки та щедрівки, пісні, що співали на Стрітення, веснянки, пісні з обряду водіння Куста, купальські, жниварські.
Учасники школи філології (до них долучилися і юні манівці-економісти) змогли поглибити знання про самобутність фольклорної, етнографічної спадщини Рівненщини у національному та світовому культурологічному контексті.
Людмила Алієва разом із Ольгою Мацевич, теж учасницею фольклорного гурту «Горина», заспівали народних пісень Рокитнівщини, Сарненщини, Дубровиччини та провели майстер-клас для учасників літнього збору, ознайомивши з автентичною традицією виконання пісень Рівненського Полісся.
Тетяна Володимирівна Сергіюк,
методист РМАНУМ