Профільні літні школи РМАНУМ. День 13-й. Передостанній

Опубліковано:

У суботу, 30 червня, на Рівненщині було хмарно й прохолодно. Раз по раз поривався дощ.

А в юних манівців була гаряча пора – час захисту науково-дослідницьких проектів, над якими вони наполегливо працювали упродовж двох тижнів. Варто відзначити той факт, що проекти мали індивідуально-колективний характер: кожен юний науковець робив посильний внесок у спільний проект.

Ботаніки, зоологи й екологи, які досліджували флору й фауну, а ще –екологічні проблеми Рівненщини (на прикладі Національного природного парку «Дермансько-Острозький»), узагальнили набуті знання та досвід у науковому проекті «Стале використання, збереження та відтворення біорізноманіття Рівненщини».

Юні фольклористи зі школи «Філологія» завершували навчання у профільній літній школі науковим проектом «Фольклорна й етнографічна самобутність Рівненщини». Були тут і стислі повідомлення від окремих учасників за темою, і живе виконання автентичного фольклорного матеріалу.

Учасники школи «Соціально-економічні дослідження» розробили і блискуче захистили проект бізнес-плану: «Розвиток нового туристичного маршруту у Рівненській області» (тут пригодилися інформація та враження юних економістів від захопливих екскурсій у м. Кам’янець-Подільський та печеру Кришталеву, що у селі Кривче на Тернопільщині).

Насамкінець – слова щирої вдячності юним науковцям-манівцям, керівникам профільних літніх шкіл і методистам наукових відділень.

P.S. У серце закрадається смуток: завтра ж бо – день останній наших шкіл.

Олександр Мазур,

заступник директора РМАНУМ