Переможна хода юніорів-дослідників

Опубліковано:

Упродовж березня-травня вихованці Рівненської Малої академії наук учнівської молоді готували та захищали свої проєкти у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі МАН-Юніор Дослідник 2024. Зокрема, Вероніка Стасюк, учениця 10 класу Обласного наукового ліцею у м. Рівне і вихованка гуртка «Екологія» РМАНУМ, підготувала проєкт “Екскурсійний маршрут до найстарішої аптеки міста Рівне”, який представляла у  номінації “Історик-Дослідник”. Під час підготовки маршруту юна дослідниця особисто ознайомилася з експонатами аптеки-музею міста Рівне, створила карту екскурсійного маршруту в ресурсі Google My Maps, на яку нанесла детальну інформацію щодо екскурсійних об’єктів http://surl.li/sutlp. А ще – підказала ідеї для кращої інтерпретації експонатів аптеки різним типам відвідувачів музею. Варто підкреслити, що Вероніка особисто брала участь у театралізованому перфомансі з нагоди урочистого відкриття аптеки-музею у м. Рівне 2020 року.

З аптекарською тематикою у конкурсному проєкті вихованка РМАНУМ пов’язала не лише аптеку-музей, а й інші об’єкти маршруту, зокрема, нинішню вулицю Симона Петлюри, первинна назва якої була – Аптекарська, та Свято-Успенську церкву, де служив священником Михайло Носаль, більш відомий як  фітотерапевт і травознавць.

За результатами захисту проєктів Вероніка Стасюк здобула друге призове місце. Науковий керівник – Маргарита Сергіївна Яковишина, керівник гуртка РМАНУМ. Усього в номінації “Історик-Дослідник” було подано 163 проєкти з усіх регіонів України. Загальна тема для дослідження у конкурсі МАН-Юніор  Дослідник у номінації “Історик” звучала так: “Створити екскурсійний маршрут рідним містом, селищем, селом або його околицями, що включатиме ознайомлення з історичними пам’ятками”.

Переможне І місце у номінації «Історик-Дослідник» посіла Анастасія Кузьмич, учениця 10 класу Глиннівського ліцею Березівської сільської ради (керівник – Іван Петрович Скаковець). Треті призові місця у цій номінації посіли Ангеліна Миколайчук, учениця 9 класу закладу загальної середньої освіти «Корецький ліцей» (керівники Валентин Іванович Брухлій та Ірина Борисівна Миколайчук); Анастасія Хомяк, учениця Вараського ліцею № 3 (керівник Оксана Сергіївна Бабецька) та Вікторія Хомич, учениця Дубровицького ліцею (керівники –Тетяна Сергіївна Конончук, В’ячеслав Миколайович Боковець та Сергій Володимирович Берестень).

Призові треті місця принесли у скарбничку команди Рівненщини у номінації «Астроном-Дослідник» Поліна Малиновська, учениця 8 класу Обласного наукового ліцею в м. Рівне, вихованка РМАНУМ (керівники –Тетяна Миколаївна Джус та Євгеній Вікторович Малиновський) і Катерина Кузло, учениця 9 класу Дубровицького ліцею (керівник –Лідія Володимирівна Місяйло).

У номінації «Еколог-Юніор» третє призове місце посіла Дар’я Радюк, учениця 9 класу закладу загальної середньої освіти «Корецький ліцей» (керівник – Ірина Пилипівна Герус).

Всього з Рівненщини на перший етап конкурсу було подано 22 проєкти від 24 учнів 7-10 класів. До другого етапу було допущено 19 проєктів. Переможними стали 8 учнівських проєктів.

Вітаємо переможців юніорів та їх керівників із першими вагомими здобутками! МОЛОДЦІ!

Маргарита Яковишина,

керівник гуртка РМАНУМ