Зустрічали учасників гуртка з Правознавства Рівненської малої академії наук

Опубліковано:

У стінах Рівненського апеляційного суду у супроводі кандидатки юридичних наук, професорки кафедри конституційного права та галузевих дисциплін ННІП НУВГП Інни Міщук побували учні Рівненського ліцею «Лідер» та Рівненського обласного наукового ліцею Антон Сахнюк, Олександра Омельчук, Іван Шандрук, Марина Ламаш, Вікторія Березюк, Софія Самойленко, Богдана Падучак та Дарина Захаренко.

Із майбутніми спеціалістами у галузі права поспілкувалися судді. Зокрема, Олег Полюхович зауважив: «Учнівська та студентська молодь — постійні гості в Рівненському апеляційному суді. І ми щоразу впевнюємося, що такі зустрічі є важливими для кожного з нас: ви вже замислюєтеся, який саме напрямок професії обрати, ви зацікавлені у набутті практичних знань, завжди ставите серйозні запитання, цікавитесь етапами судового розгляду, правами та обов’язками його учасників. Ми, у свою чергу, радіємо, що ви такі прогресивні та прагнете до розвитку й самовдосконалення, і ми маємо можливість зробити свій внесок в навчальний процес».

Звичайно, що після оглядової екскурсії будівлею суду, учні відвідали кілька засідань, після завершення яких обговорили рішення, проголошені колегією суддів Рівненського апеляційного суду, та змогли ще раз переконатися, що вибір професії юриста — відповідальний крок і вимагає неабиякої зібраності й вміння виокремити найголовніше при кваліфікації злочинів та призначенні покарання у кримінальному провадженні в рамках чинного законодавства.

Насамкінець учні побували у приміщенні для конвоювання підозрюваних та обвинувачених. Така можливість у відвідувачів з’явилися через тимчасове призупинення доставки осіб до апеляційного суду та проведення засідань за допомогою відеоконференцзв’язку зі Слідчим ізолятором і виправними колоніями.