ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ – ЗАГРОЗА ДЕРЖАВНІЙ БЕЗПЕЦІ УКРАЇНИ

Опубліковано:

Важливою складовою державотворчого процесу в Україні є діяльність влади з питань гарантування національної безпеки, яка виступає атрибутом незалежності. За роки незалежності України правлячими політичними силами було створено необхідну нормативно-правову базу з питань національної безпеки (парламентські постанови, закони, укази глави держави). Злочини проти основ національної безпеки України є найбільш небезпечними посяганнями на суспільні відносини, які забезпечують незалежність країни, державну безпеку, обороноздатність, її конституційний лад.

Злочини проти основ національної безпеки України посягають не тільки на безпеку держави, а й на національну безпеку загалом, яка, відповідно до Закону «Про основи національної безпеки України», визначається як рівень захищеності життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, за якого забезпечується сталий розвиток суспільства.

В існуючих сьогодні умовах, за яких Україні доводиться захищати власну територіальну цілісність, відстоювати власний суверенітет й недоторканість у війні з Російською Федерацією, виникає невідкладна об’єктивна необхідність в адекватній протидії з боку держави таким антидержавним проявам як злочини проти національної безпеки нашої держави, у тому числі колабораційній діяльності.

Презентацію підготували:

Юлія Шокало, завідуюча гуманітарним відділом РМАНУМ, к.і.н.;

Марія Шеін, керівник гуртків РМАНУМ