Уявіть, що Всесвіт – це пиріг

Опубліковано:

Дуже великий пиріг, з багатьма шарами та смаками. Пиріг розширюється, тому що випікається в духовці, яка постійно нагрівається.

Тепер частина пирога, яку ми можемо побачити та спробувати, складається зі звичайних інгредієнтів, таких як борошно, цукор, яйця, масло тощо. Це те, що ми називаємо нормальною речовиною, і вона становить лише близько 5% торта.

Інша частина пирога зроблена з чогось іншого, чогось, чого ми не можемо побачити чи спробувати, але ми знаємо, що воно там, тому що це впливає на те, як пиріг піднімається та розширюється. Одним із цих невидимих ​​інгредієнтів є темна матерія. Темна матерія схожа на клей, який скріплює пиріг. Вона має силу тяжіння, але не взаємодіє зі світлом чи нормальною матерією. Він становить близько 25% пирога.

Без темної матерії пиріг розвалився б на частини, тому що звичайна матерія не мала б достатньої сили тяжіння, щоб склеїтися. Темна матерія допомагає сформувати структуру пирога, як-от шари та завитки.

Ще один невидимий інгредієнт – темна енергія. Темна енергія схожа на газ, який заповнює простір всередині пирога. Вона має негативний тиск, тобто відштовхує речі один від одного. Вона становить близько 70% пирога. Темна енергія є причиною того, чому пиріг розширюється все швидше і швидше, оскільки він долає гравітацію темної матерії та нормальної матерії. Темна енергія робить пиріг пухким і повітряним, але також непередбачуваним і нестабільним.