Старт для науково-дослідницьких проєктів юних манівців Рівненщини

Опубліковано:

Сьогодні, 28 вересня, відбулася Настановна сесія Рівненської Малої академії наук учнівської молоді 2022-2023 навчального року.

У режимі онлайн, уже втретє, на жаль. Та всупереч усім обставинам наживо у прямому ефірі з Лабораторії гуманітарних наук зі старшокласниками області, їх науковими керівниками, директорами закладів освіти, працівниками відділів освіти територіальних громад спілкувалися Петро КОРЖЕВСЬКИЙ – директор департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації; Марина ПАШКОВСЬКА – заступник директора департаменту – начальник управління загальної середньої, позашкільної, спеціальної    освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації; Алла ЧЕРНІЙ – кандидат політичних наук, директор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради; Тетяна ПЕЩЕРІНА – заступник директора з навчально-виховної роботи Національного центру “Мала академія наук України”; Сергій КУНИЦЬКИЙ – кандидат технічних наук, старший дослідник, провідний науковий співробітник науково-дослідної частини Національного університету водного господарства та природо-користування, голова журі конкурсу-захисту, керівник гуртка РМАНУМ; Ольга БЄДУНКОВА – доктор біологічних наук, доцент, професор кафедри екології, метрології західного ПСТО лісового господарства Національного університету водного господарства та природокористування, член журі конкурсу-захисту, керівник гуртка РМАНУМ; Оксана Яроменко –кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри географії та туризму Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені акад. Степана Дем’янчука, голова журі конкурсу-захисту, керівник гуртка РМАНУМ; Наталія СОСЮК – Заслужений працівник освіти України, директор Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради; Олександр АНДРЄЄВ – Заслужений працівник освіти України, директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді; Олександр МАЗУР – заступник директора Рівненської Малої академії наук учнівської молоді з навчально-методичної роботи; Діана ЧЕРЕПАНОВА та Олександра ТРОФИМЧУК, дійсні члени МАН України в Рівненській області, переможниці ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України 2022 року.

Петро Миколайович Коржевський привітав юних манівців та усіх причетних до МАН з їх вибором та початком роботи над науковими проєктами, окреслив гострі та актуальні проблеми і виклики, що стоять сьогодні перед Україною і які доведеться вирішувати її молодій науковій еліті. А ще – побажав якнайшвидшого втілення амбітних проєктів у реальне життя у формі стартапів і готових патентів на корисну модель і винаходи.

Алла Леонідівна Черній від імені депутатів обласної ради та колективу РОІППО привітала вихованців та педагогів РМАНУМ із початком серйозної роботи і побажала серйозних і вагомих успіхів у царині науки та винахідництва. Та ще й пообіцяла повну підтримку усіх починань юних науковців.

Ґрунтовно з можливостями НЦ МАН України учасників сесії ознайомила заступник директора Тетяна Вікторівна Пещеріна. Окрім того, вона закликала старшокласників області до участі у міжнародних проєктах Малої академії наук України. У ході спілкування визріли напрямки та шляхи майбутньої співпраці.

Сергій Олегович Куницький, Ольга Олександрівна Бєдункова та Оксана Володимирівна Яроменко дали юним науковцям корисні настанови щодо вибору тем власних дослідницьких проєктів, наповнення їх практичних складових, формування висновків та джерельної бази. Були одностайними науковці і в акцентуванні уваги на академічну доброчесність при написанні науково-дослідницької роботи.

Наталя Володимирівна Сосюк говорила емоційно та патріотично про потребу наших вихованців у сучасних знаннях, вільних від понад тьохсотлітнього фальшування росіянами нашої історії, культури й літератури, аби не дати повторитися геноциду українців у 2014-2022 роках з боку московії-росії.

Емоційними та щирими були слова і Діани Черепанової та Олександри Трофимчук, які поділилися сі своїми ровесниками секретами успіху у конкурсі-захисті (посіли ІІ місця на ІІІ його етапі).

Олександр Олексійович Мазур та Любов Миколаївна Лівандовська розповіли про сьогодення РМАНУМ, про систему гуртків у закладі та закликали до навчання у гуртках за вибором.

Насамкінець учасників сесії привітав та благословив на працю над науково-дослідницькими проєктами протоієрей Віталій Лотоцький, ректор Рівненської духовної семінарії. А ще він висловив упевненість, що сьогоднішні манівці – майбутня наукова, інтелектуальна й духовна еліта України.

Модерував Настановну сесію директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Олександр Анатолійович Андрєєв. Йому вдалося створити атмосферу доброзичливості та невимушеності для усіх учасників сесії. На завершення він побажав усім звершення задумів, успіхів і миру, а Україні – Перемоги!

Тримаємо освітянський фронт! До роботи!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Олександр МАЗУР,

заступник директора з навчально-методичної роботи