Шлях у науці: від МАНівця до знаного у світі ученого

Опубліковано:

У четвер 28 лютого на інженерно-фізичному факультеті Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут  імені Ігоря Сікорського» відбулася зустріч з колишнім вихованцем Малої академії наук, випускником інженерно-фізичного факультету, а нині ученим зі світовим ім’ям Юрієм Гогоці.

Зараз Юрій Гогоці очолює хімічну лабораторію Дрексельського університету, читає лекції. Щонайменше 100 наукових робіт Юрія Гогоці було процитовано більше ста разів, не кожен лауреат Нобелівської премії має такий індекс цитування. Під його керівництвом був створений новий матеріал – максен. Використання максену у найближчі роки призведе до революційних змін у багатьох галузях.

На лекції були присутні вихованці Малої академії наук України з багатьох областей, їх наукові керівники та інші зацікавлені.

Юрій Гогоці розповів про свій шлях у науці, складнощі, з якими довелося зіткнутися. Поділився із присутніми у залі і тим, над чим сьогодні працює його лабораторія, та закликав молодь займатися наукою.

Насамкінець були відповіді на запитання аудиторії. Активність дітей зашкалювала, то ж замість запланованої години лекція розтягнулася на дві.

На лекції був, усе занотовував

і з вами поділився

Євгеній Малиновський,

завідувач природничо-математичного відділу