Семінаримо з громадами Рівненщини

Опубліковано:

Сьогодні відбувся інформаційно-методичний семінар-практикум “Навчаємося науковому дослідництву в умовах війни” для начальників, працівників відділів/ управлінь освіти сільських, селищних, міських рад, директорів закладів загальної середньої освіти, вчителів-предметників та учнів Вараського і Дубенського районів.

Привітав учасників семінару директор закладу Олександр АНДРЄЄВ.

Модерував захід Олександр МАЗУР, заступник директора з навчально-методичної роботи, який детально ознайомив усіх із системою гурткової роботи у РМАНУМ, закликав старшокласників доєднуватися до навчання у гуртках (а їх у закладі працюватиме цьогоріч аж 145).

Окрім цього учасники почули необхідну інформацію щодо започаткування роботи над науково-дослідницькими проєктами у рамках Всеукраїнського конкурсу-захисту 2022-2023 навчального року. Олександр Мазур акцентував увагу на найважливіших моментах на шляху наукового дослідництва та на залученні до гурткової роботи дослідно-експериментального напрямку школярів із територіальних громад.

            ПроGENIUS Olympiad (Олімпіаду Геніїв)  – найбільший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8-11 класів, який щорічно проводиться у Сполучених Штатах Америки з 2011 року, розповів Євгеній МАЛИНОВСЬКИЙ, завідувач природничо-математичного відділу. (Стисло про Міжнародний фінал «GENIUS Olympiad»: відбувається щороку в червні у Сполучених Штатах Америки на базі Рочестерського технологічного інституту (м. Рочестер, штат Нью-Йорк). У 2022 році вперше відбувся національний фінал в Україні, за його результатами була сформована команда з 77 учасників, які вибороли 51 нагороду. Більше інформації про категорії та вимоги до робіт – за покликанням https://ukraine.geniusolympiad.org/categories.html).

Про Міжнародну освітню програму «Destination Imagination» учасникам семінару розповіла Юлія ШОКАЛО, завідувачка гуманітарного відділу. (Україна долучилася до міжнародної освітньої програми «Destination Imagination» у 2017 році. У 2019 року команда Рівненської МАН виборола золото на І Всеукраїнській олімпіаді «Destination Imagination» в Україні, організатором якої став Національний центр «Мала академія наук України».

Програма «Destination Imagination» налічує шість командних викликів, зокрема технічний, науковий, інженерний, художній, імпровізаційний, суспільний (для дітей 12-19 років), а також окремий виклик для найменших учасників – дітей дошкільного віку (4-6 років) – виклик Нових підростаючих зірок.).

Особливість цієї програми полягає у тому, що школярі самостійно проходять увесь процес підготовки до олімпіади, вчаться працювати в команді, керувати проєктами, критично та творчо мислити, швидко приймати рішення, створювати конструкції з обмеженої кількості матеріалів тощо.

У 2022/2023 навчальному році стартує 5-ий сезон Міжнародної освітньої програми Destination Imagination в Україні! Детальніше про Програму DI можна дізнатися на сайті Малої академії наук України (http:// https://man.gov.ua/contests/mizhnarodna-osvitnya-programa-destination-imagination) та на сторінці у Фейсбук (https://www.facebook.com/DIUkraine).

Про Всеукраїнський відкритий інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит» вела мову з учасниками Любов ОМЕЛЬЧУК, завідувачка Лабораторії гуманітарних досліджень. (До участі у заході запрошуються здобувачі освіти 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти, слухачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Для участі у конкурсі необхідно до 31 жовтня 2022 року зареєструватися за посиланням: https://quiz.man-junior.org.ua/signup.php (детальну інструкцію щодо реєстрації на конкурс «МАН-Юніор Ерудит-2022» розміщено на сайті http://man-junior.org.ua/).

Забезпечував проведення семінару-практикуму Олександр НОВІК, методист відділення комп’ютерних наук.

За результатами семінару сподіваємося на поглиблення співпраці з відділами та управліннями освіти в громадах області, а від старшокласників – слухачів МАН і їх наукових керівників – на цікаві науково-дослідницькі проєкти.

Олександр МАЗУР,

заступник директора з навчально-методичної роботи