Наталія Самолюк, кандидат економічних наук, доцент кафедри трудових ресурсів та підприємництва, керівник гуртка «Прикладна макро- та мікроекономіка», свій перший досвід Erasmus+ описала одним словом – НЕЗАБУТНІЙ.
Це був практичний тренінг LARP ALCHEMY № 6 «Youthworker toolbox», організований Nausika Educational Foundation у чудовому польському містечку Рабка-Здруй. Захід проходив з 26 листопада по 4 грудня, де 15 учасників з України, Італії, Іспанії, Палестини, Туреччини, Польщі, Великобританії, Чехії, Франції, Грузії ознайомилися з потенціалом LARP-game (рольової гри живої дії) в контексті формальної/неформальної освіти та отримали знання і практичні навики її організації та проведення.
Перше впровадження набутого досвіду у навчально-виховний процес науковиця здійснила 10 грудня, провівши антропологічну настільну гру «THE CIRCULAR MARING WORLD» (інформація про гру – https://nausika.eu/maring/). Гра базується на проблемах глибинної екології, циркулярної економіки та збалансованості ресурсів. Участь від Рівненської Малої академії наук учнівської молоді взяли вихованки Марія Кулінка, учениця 10 класу Рівненського ліцею № 18, та Олеся Мателешко, учениця Рівненського ліцею № 27. Під час гри кожен із учасників зіграв роль одного з племен марінгів острова Папуа, які борються за збереження рівноваги в часи глобалізації. У кінці гри учасники обговорили вплив надлишку та нестачі різних ресурсів на економіку регіону та країни.
Алла ТИМОЩУК,
методист відділень економіки, математики, фізики та астрономії