РМАНУМ приймала учасників Всеукраїнського семінару-практикуму з питань мовознавства

Опубліковано:

19–21 вересня 2018 року в ошатних стінах Рівненської Малої академії наук учнівської молоді відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Мовнокомунікативні компетентності як основа успішної соціалізації особистості», ініційований Національним  центром «Мала академія наук України». Методисти і керівники гуртків з двадцяти областей України мали змогу не тільки означити актуальні мовознавчі траєкторії, але й пізнати самобутню історичну та культурну спадщину Рівненщини.

Вітальні слова директора РМАНУМ Олександра Андрєєва, виконувача обов’язків начальника управління освіти і науки РОДА Петра Коржевського, ректора Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, голови постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради Алли Черній, завідувача лабораторії суспільних і гуманітарних наук НЦ «Мала академія наук України» Оксани Мережинської відображали головні акценти мовної політики та новітніх педагогічних стратегій розвитку талановитої й активної молоді в сучасних євроінтеграційних умовах.

Коло науково-теоретичних питань було окреслене пленарними доповідями завідувача кафедри стилістики і культури української мови Рівненського державного гуманітарного університету, кандидата філологічних наук, доцента Наталії Шульжук та доцента кафедри практики англійської мови цього ж закладу, кандидата педагогічних наук Ірини Воробйової. Учасники семінару мали змогу побачити й обговорити практичний вектор розбудови новітніх технологій співпраці керівників гуртків з юними вихованцями МАН, відвідавши заняття гуртків «Англійська мова» (керівник Ірина Бойко), «Українська мова & Українська література» (керівники – Наталія Шульжук, Мирослава Крупка). Щирий захват і жвавий інтерес викликали  у педагогів відвідини Рівненського обласного наукового ліцею-інтернату та знайомство із його директором, заслуженим вчителем України Наталією Сосюк, яка з радістю гостинно зустріла приїжджих освітян і поділилася багатющим досвідом учителя і керівника освітнього закладу.

Вечірня мандрівка-знайомство з історичною частиною Рівного спонукала закріпити теоретичні знання на практиці.

Незабутнім, емоційним, сповненим радісних вражень виявився другий день семінару-практикуму, 20 вересня. Настановна сесія Рівненської МАН – це завжди велелюдна і грандіозна подія. Теплі відгуки шановних гостей, які пильно стежили за усім, що відбувається на сцені та в актовій залі Національного університету водного господарства та природокористування, засвідчили жваве зацікавлення дійством і налаштовували до дискусії на окремому майданчику, запропонованому організаторами семінару в межах секційного засідання з мовознавства. Саме тут з науковцями і вчителями Рівненщини обговорювалися актуальні проблеми галузі, накреслювалися нові вектори практичної співпраці юних вихованців МАН та їхніх керівників.

Незабутньою і найбільш очікуваною для багатьох гостей Всеукраїнського семінару-практикуму видалася подорож до  Острога. «Волинські Афіни» вразили педагогів масштабністю й оригінальністю проектів Національного університету «Острозька академія», вцілілими середньовічними кам’яницями, багатством історичних фондів Краєзнавчого музею, унікальною колекцією стародруків і креативних книг Олени Медведєвої у Музеї Книги та друкарства. Затишна атмосфера древнього Острога налаштувала гостей на ліричний лад, об’єднуючи усіх за урочистою вечерею щирими і теплими словами розуміння, єднання і підтримки. А ще лунали відверті та щедрі запрошення відвідати інші куточки України, аби познайомитися з роботою територіальних відділень МАН, адже кожному є що продемонструвати і є чому повчитися.

Фінальний день роботи семінару заповідався організаторами як окреслення оновлених векторів співпраці. Трепетний настрій творчого діалогу, навіяний Острогом, дивним чином перенісся на підсумкове офіційне засідання у конференц-залі РМАНУМ. Слова подяки, відзначення учасників та організаторів Всеукраїнського-семінару практикуму, представлення нових проектів та ідей – дещиця того, чим тішив ранок 21 вересня. Педагоги вже плекали наступні плани, цікавилися актуальними програмами Національного центру «Мала академія наук України», висловлювали сердечні вітання Рівненщині та Києву, які надзвичайно динамічно і потужно втілили задум проведення Всеукраїнського семінару-практикуму «Мовнокомунікативні компетентності як основа успішної соціалізації особистості» на землі, що подарувала світові унікальну писемну пам’ятку – «Пересопницьке Євангеліє».

І лише мізерну частинку того, наскільки багатий, творчий, розмаїтий наш край вдалося презентувати за цей короткий час. Тому щиро вдячні усім учасникам за теплі, дружні, оптимістичні відгуки і запрошення до співпраці!

До нових зустрічей у Рівненській Малій академії наук учнівської молоді!

Від оргкомітету семінару-практикуму

керівник гуртків РМАНУМ Наталя Хомеча