Рівненські лісознавці перемагають

Опубліковано:

21 травня у Києві відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв 2024 року, присвяченого 100-річчю від дня народження  Михайла Івановича Гордієнка – педагога, науковця-лісівника, доктора біологічних наук, професора кафедри лісових культур НУБіП України.

Учениця 11 класу Вовковиївського ліцею Демидівської селищної ради, вихованка РМАНУМ та призерка ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН 2024 року (ІІ місце) Анастасія ОЛІЙНИК виборола ще одне призове місце з науково-дослідницькою роботою за темою: «Вплив виду садивного матеріалу та методу створення культур на штучне лісовідновлення дубових насаджень у Вовковиївському лісництві». Юна дослідниця і випускниця шкільного Вовковиївського лісництва «Діброва» взяла участь у підсумковій науково-практичній конференції, в рамках якої ознайомила присутніх із результатами своєї роботи. Питання вивчення успішності відновлення дубових лісів різними методами та видами садивного матеріалу – висіванням жолудів і садінням сіянців з закритою кореневою системою та відкритою кореневою системою в лісовому господарстві України є досить актуальною проблемою, що потребує поглибленого вивчення.

Організатори конкурсу відмітили високий рівень учнівського дослідницького проєкту та нагородили Анастасію ОЛІЙНИК дипломом ІІ ступеня, Почесною грамотою та грошовою винагородою. Почесними грамотами Товариства Лісівників України відзначено також і наукових керівників Олену Дмитрівну ЛАЗАР, кандидата сільськогосподарських наук, керівника гуртка РМАНУМ, і Людмилу Іванівну ЧАНДИК, вчителя технологій Вовковиївського ліцею Демидівської селищної ради.

 Педагоги Рівненщини ще раз підтвердили системність і творчий підхід  у роботі з учнівською молоддю в гуртках шкільних лісництв та гуртку «Лісознавство» Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.

 Анеліна ДАНЧУК,

 методист відділення екології

та аграрних наук РМАНУМ