Уже стало доброю традицією починати наукову весну спільно з Національним авіаційним університетом. І цьогоріч 3 квітня вихованці РМАНУМ, які навчаються у різних закладах Рівненщини, активно долучилися до ХХV Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених та здобувачів вищої освіти «Політ. Сучасні проблеми науки», що відбувалась онлайн. У межах секції «Лінгвокультурологія» виступили літературознавиці: Валерія Бульбачинська з темою «Обряд весілля в етнокультурному просторі кримськотатарської літератури», Анастасія Мовчанюк з доповіддю «Роман Кадзуо Ішіґуро “Клара і Сонце” у метамодерністській проєкції», Карина Негода розповідала про мотив війни у збірці Максима Кривцова «Вірші з бійниці», Марина Дорошко характеризувала проблему книги і читання у романах Антоніо Ітурбе «Бібліотекарка з Аушвіцу» та Маркуса Зузака «Крадійка книжок», Уляна Музичук підготувала виступ «Архетип Матері у книзі Марії Матіос “Мами”», Юлія Лящук поділилася результатами дослідження «Функції харчових образів у романі Е. Гілберт “Їсти, молитися, кохати”», Владислава Поліщук аналізувала відображення травматичного досвіду полону в щоденнику Валерії Нави Суботіної «Полон», а наймолодша учасниця конференції Євгенія Троневич захопила науковців змістовною доповіддю про комунікативну та психологічну роль книги у романі Сари Ніші Адамс «Список для читання». Не менш цікавими були презентації мовознавиці Евеліни Дацюк за темою «Вербалізація емоційних станів у новелістиці Ольги Кобилянської та Михайла Коцюбинського» і фольклористки Маргарити Пончук – «Поетичний світ колискових пісень Рівненського Полісся».
Також у конференції взяли участь юні дослідниці у галузі арткритики, філософії та соціології. Ніколь Гайдук розповіла про самобутню творчість рівненського коваля Романа Велігурського, а Катерина Грига тримала доповідь «Гендерні стереотипи в ковальстві: від історичних традицій до сучасних реалій». Натомість Анастасія Руденко наголошувала на актуальності філософських поглядів Ханни Арендт про природу зла в умовах тоталітаризму, пов’язуючи це із російсько-українською війною. Учасники події мали можливість послухати виступи здобувачів вищої освіти, обмінятися враженнями від почутого, взяти участь у науковій дискусії.
Досвідчені науковці та модератори секції, кандидати наук, доценти НАУ Оксана Приходько, Анастасія Сібрук, Сергій Черіпко відзначили сміливість і неординарність наукових ідей, глибину виголошених доповідей вихованців і дійсних членів РМАНУМ.
Дякуємо організаторам наукового заходу і модераторам секції «Лінгвокультурологія» за високу довіру та можливість презентувати результати досліджень юних дослідників перед достойним товариством. Це неабиякий досвід для початківців, які прагнуть удосконалити вміння коректно, арґументовано і грамотно вести такі дискусії.
Спасибі науковим наставникам РМАНУМ за підготовку учасників конференції!
Сподіваємося на плідну подальшу співпрацю!
Методист відділень мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Наталія Хомеча