На форум юних філософів – із філософією серця від «РМАНУМ»

Опубліковано:

23 квітня 2019 року у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка відбувся круглий стіл  «Вплив світового інтелектуального й мистецького спадку людства на розвиток особистості» для учнів-членів МАН України в рамках Міжнародної наукової та освітньої конференції «Дні науки філософського факультету-2019». Конференція організована Національним центром «Мала академія наук України» спільно з філософським факультетом КНУ ім. Т. Шевченка.

Загалом участь у круглому столі взяли близько 40 учнів, які представили власне розуміння філософських проблем, сенсу людського життя та продемонстрували різноманітні стилі філософського мислення (філософування). Доповіді викликали жваві дискусії та відкрили нові напрямки для подальших наукових досліджень у галузі філософії юними науковцями.

Серед учасників круглого столу була і вихованка відділення філософії та суспільствознавства РМАНУМ, учениця 10 класу КЗ «Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів» Ірина Герасимчук, яка виступила із результатами особистих наукових розвідок на тему: «Вплив «філософії серця» Памфіла Юркевича на духовне життя сучасної особистості».

Формування європейської свідомості не можливе без філософії. Займатися філософією і спонукати до цього молодих людей закликав іще Платон, наголошуючи на необхідності спеціальної освітньої підготовки для тих, хто прагне філософувати і застосовувати знання з філософії. Адже завдяки такій підготовці у людини виробляється вміння бачити проблеми, правильно їх формулювати, коректно розв’язувати.

Юні філософи здобули важливий досвід. Бажаємо їм успіхів і подальших наукових звершень у галузі філософії!

Юлія Шокало,

керівник гуртка філософії РМАНУМ