Курс «Особливості правового режиму воєнного стану» – Кузьма Тетяна Миколаївна, кандидат історичних наук

Опубліковано:

Керівник гуртка обласного комунального позашкільного навчального закладу «Рівненська Мала академія наук учнівської молоді» Рівненської обласної ради.

В контексті вичення курсу слухачам пропонується низка лекцій щодо особливостей, заходів, обмежень суспільних відносин в умовах запровадження режиму воєнного стану. Проаналізуємо актуальні зміни чинного законодавства в цей час: обмеження прав і свобод громадян,  організацію трудових відносин в умовах війни, особливості ведення бізнесу у воєнний період. Поговоримо про різноманітні статуси, в яких перебувають наші громадяни: військовослужбовці, ВПО, біженці, особи, що потребують тимчасового захисту, волонтери.

Тема 1. Права і свободи громадян в умовах воєнного стану

Розглянемо нормативно-правову базу щодо режиму воєнного стану в Україні, охарактеризуємо заборони і обмеження в сфері конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також акцентуємо увагу на тих правах і свободах людини, які не можна обмежувати в цей час.

5.05.2022 р., початок о 16 год.

Посилання:

https://meet.google.com/tcf-uwai-vbw


Тема 2. Організація трудових відносин в умовах війни

Розглянемо нові правила трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами. Проаналізуємо положення Закону України «Про ораганізацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 р.

12.05.2022 р., початок о 16 год.

Посилання:

https://meet.google.com/tcf-uwai-vbw


Тема 3: Бізнес у воєнний час: законодавчі зміни

В процесі розгляду теми проаналізуємо зміни до законодавства та державних програм, які спрямовані на підтримку української економіки, охарактеризуємо податкові новації, особливості форс-мажорних обставин, можливості державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців в умовах воєнного стану, пільги, які отримає бізнес тощо.

19.05.2022 р., початок о 16 год.

Посилання:

https://meet.google.com/tcf-uwai-vbw


Тема 4. Правовий статус деяких громадян, повязаний з воєнним станом

В даній темі ми охарактеризуємо різноманітні правові статуси, в яких перебувають наші громадяни у зв’язку із запровадженим воєнним станом: військовозобов’язані, військовослужбовці, добровольці Сил територіальної оборони ЗСУ, резервісти, внутрішньо переміщені особи, біженці, особи, що потребують додаткового або тимчасового захисту, волонтери тощо, а також изначимо їх права та обов’язки.

26.05.2022 р., початок о 16 год.

Посилання:

https://meet.google.com/tcf-uwai-vbw