ХРОНІКА ПРОФІЛЬНИХ ЛІТНІХ ШКІЛ 2021. ДЕНЬ 6

Опубліковано:

Сьогодні відповідно до навчальної програми учасники профільних літніх шкіл Рівненської Малої академії наук учнівської молоді продовжували працювати за напрямками своїх наукових інтересів та захоплень (школа “Техніка і технології” –лекція “Використання сонячної, вітрової та геотермальної енергії” і дискусія на тему тарифоутворуння в зеленій енергетиці від Наталії МІНАЄВОЇ) та відкрили серію пізнавальних екскурсій поїздкою у м. Дубно (історико-краєзнавчий музей та форт “Дубно”, або ж Тараканівський форт, – школи “Науки про Землю” і “Мистецька спадщина Волині в сучасному контексті”).

Мені поїздка сподобалася. Було цікаво, пізнавально і багато нової інформації, яку юні науковці неодмінно використають у своїх проєктах. Щиро дякую усім учасникам мандрівки за організованість та самодисципліну. Приємно вражений.

У Дубно і форті був, на власні очі бачив і все чув

Олександр МАЗУР

P.S. А ще – багато фотографував. То ж для всіх – свіжі світлини.

А ще – враження від Христини Романовської.

Сьогодні юні науковці побували у дуже цікавих місцях. Почали мандрівку із Дубенського замку. Прибувши до старовинного міста, ми якнайхутчіше взялися разом із екскурсоводом досліджувати історичну пам’ятку, одне із семи чудес України. Почали з підземелля. Там було доволі прохолодно. А ще у підземеллі побачили досить багато цікавих речей. Наприклад, у місці для тортур: стілець Мойсея, на якому вбивали людей, гільйотину, станок для розтягування тіла та безліч інших речей, які нікого не залишили байдужими.

Згодом ми пішли до замку, де, як на мене,  розпочалася найцікавіша частина сьогоднішньої екскурсії. Побували у бенкетній залі, де князі влаштовували бенкети двічі на рік, а то й частіше. Також побачили старовинні меблі, коштовності, гроші та одяг, який носили тодішні мешканці містечка, що мало Магдебурзьке право. Відвідали кімнату кривих дзеркал, де досхочу насміялися. Дослідивши першу архітектурну пам’ятку, ми переїхали до наступної – Тараканівського форту. Тут ми також досліджували підземелля та фотографувалися на фоні незвичних краєвидів.

Втомлені та щасливі, учасники шкіл повернулися в “Електронік”, де на усіх нас чекала захоплива відпочинкова програма.

Дякуємо організаторам за навчання та відпочинок.