ХРОНІКА ПРОФІЛЬНИХ ЛІТНІХ ШКІЛ 2021. ДЕНЬ 13

Опубліковано:

Передостанній день перебування у профільних літніх школах «Науки про землю» та «Мистецтво Волині у сучасному контексті» запам’ятається учасникам шаленим драйвом і живим спілкуванням із традиційною культурою поліщуків, до якої ми мали змогу долучитися завдяки ініціативі керівників шкіл – Оксани Романів та Наталії Хомечі – та запрошенню директорки Сарненського історико-етнографічного музею Вікторії Дашко.

Як завжди, привітна, гостинна  атмосфера цього культурного осередку налаштувала на плідну роботу у межах науково-практичної конференції «Борис Швед і його Полісся», присвяченої 115 річниці його народження. Юні манівці захоплено слухали інсценізацію новели В. Стефаника «Гріх» у майстерному виконанні Вікторії Дашко та її наукову доповідь, виявили живий інтерес до тематичних виступів інших учасників заходу, фотографувалися у «живих» локаціях Сарненського музею-скансену, охоче підтримали й навіть додали драйву самій події, радо відгукнувшись на самобутній виступ аматорського фольклорного гурту «Берегиня» – взяли участь у реконструкції весільного обряду «Ділення короваю», виконали запальний автентичний поліський танець «Печонеє порося», радісно співали народних українських пісень і танцювали під супровід троїстих музик.

Завершувала мандрівку пізнавально-екологічна екскурсія у с. Базальтове, яку для юних науковців-МАНівців – МАНдрівців провела Раїса ТАРГОНІЙ-КОВАЛЬ, директор Берестовецької філії Головинського ліцею, що на Костопільщині.

Слова щирої вдячності і пані Вікторії ДАШКО, і пані Раїсі ТАРГОНІЙ-КОВАЛЬ.  

Половина учасників шкіл залишалися в Електроніку: відпочивали, готувалися до конкурсів та церемонії закриття профільних літніх шкіл.

Останній вечір перебування у таборі «Електронік» видався напрочуд динамічним, сповненим контрастів і веселих прощальних забав.

З манівцям мандрували і про побачене написали

Наталія ХОМЕЧА та Олександр МАЗУР