ГУРТКІВЦІ-ПРАВОЗНАВЦІ У РІВНЕНСЬКОМУ-АПЕЛЯЦІЙНОМУ СУДІ

Опубліковано:

24 листопада 2022 року вихованці гуртка «Правознавство» РМАНУМ зі своїм науковим керівником Міщук Інною Володимирівною, к.ю.н, професором кафедри конституційного права та галузевих дисциплін Національного університету водного господарства та природокористування, відвідали  Рівненський апеляційний суд.

Чому варто обрати професію юриста? Відповіді на це та інші запитання почули вихованці гуртка відвідавши Рівненський апеляційний суд. Учні в суді побували вперше. Тому аби зрозуміти як судді здійснюють судочинство, розібратися з чого складається судове засідання і чому вимоги до професії юриста доволі високі, молоді люди відвідали два судові засідання, у перервах між якими з гостями поспілкувався Голова суду Олег Полюхович.

– Ще мудрий Конфуцій сказав: «Знайди собі роботу до душі і тобі не доведеться працювати жодного дня в житті», – звернувся до юних правознавців Олег Іванович. – Погодьтеся, якщо людина знаходить своє покликання, створюються геніальні, неймовірні речі. І, як правило, вони роблять світ кращим. Якщо ви маєте намір опанувати  професію юриста, то повинні знати, що юриспруденція – наука точна, вимагає рутинності, знання законів і постійної практики й самоосвіти. Якщо ви готові до труднощів, то обираєте надзвичайно цікаву професію та, разом з тим, стаєте на захист порушених прав людей. Вам постійно доведеться працювати над професійною репутацією і ставити, перш за все, високі вимоги до себе, аби гідно захищати інтереси ваших довірителів чи здійснювати судочинство.

Обговорили з молодими людьми структуру засідань та чому саме такі рішення прийняла колегія суддів, поспілкувалися на інші теми та дійшли спільного висновку про те, що основним і першочерговим завданням кожного з них на найближчі роки є сумлінне ставлення до навчання, робота над собою і правильна мотивація для досягнення намічених цілей, у тому числі й професійних.

Інна Міщук, керівник гуртка РМАНУМ, к.ю.н, професор кафедри конституційного права та галузевих дисциплін НУВГП