Без мови рідної й народу рідного нема

Опубліковано:

Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви, або  Міжнародний день материнської мови (англ. International Mother Language Day), – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.

Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня  – 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

Шановна МАНівська родино!

Сьогодні – Міжнародний день рідної мови, день української мови – одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова – душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.

Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це – важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

Володимир Сосюра сказав пророчі слова: «Без мови рідної й народу рідного нема». То ж повертаймо українській мові роль творця духовного відродження української нації, духовного світу людини.

Спільно й щоденно бережімо рідне слово, бо у ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ у майбутнє.

Вітаємо вас, дорогі друзі, з Міжнародним днем рідної мови.

Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом.

Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України!

 

З повагою

від педагогічного та учнівського колективів

директор Олександр АНДРЄЄВ