Юні винахідники РМАНУМ зустрічають своє професійне свято новими винаходами

Опубліковано:

Винахідливість – найприродніша дитяча риса, адже безліч предметів, якими ми з вами сьогодні активно користуємося, були винайдені дітьми у дуже юному віці.
За статистикою щороку більше 500 тисяч дітей та підлітків у світі пишуть програми, створюють ігри та програмують роботів. Безсумнівно, усі дитячі винаходити роблять наше життя цікавішим. 17 січня – саме такий день, коли ми всі разом радіємо дитячій допитливості та геніальності і повинні, нарешті, оцінити надзвичайно важливе значення їх винаходів, а також заохотити дитячі таланти.
17 січня в усьому світі традиційно відзначається День дитячих винаходів, або ж День дітей-винахідників. Невипадково обрана і дата святкування, адже вона співпадає з датою народження видатного американського вченого, винахідника, журналіста, дипломата та державного діяча Бенджаміна Франкліна. Цікаво, що свій перший винахід юний Франклін зробив у віці 12 років. Пара ластів для плавання, які одягалися на руки, позначення електрично заряджених станів «+» і «−», електрична природа блискавки, електрична іскра для вибуху пороху, біфокальні окуляри та безліч інших винаходів належать до спадщини цього генія.
Рівненська Мала академія наук учнівської молоді теж святкує цей День і пишається своїми юними талановитими винахідниками та їх наставниками. В лабораторіях юними манівцями були створені та запатентовані винаходи, які сьогодні мають стратегічне значення для України. Вихованці РМАНУМ – співавтори 42 патентів на корисні моделі. Це – важлива праця та вагомий внесок у розвиток вітчизняного винахідництва, чого не можна не відзначити.
Ще колись юні генії, а тепер уже дорослі винахідники Петро Артемчук, Олександр Мороз та Віталій Мельник разом зі своїм досвідченим наставником І.Г. Скрипником запатентували ряд патентів на корисні моделі у напрямку магнітної очистки, аварійного охолодження реакторів, теплопровідності та ін.
Вмілими руками винахідника Борового Я.А. та його вихованців – Віталія Берника, В’ячеслава Замлинного, Лесі Карпюк, Юрія Дзигеля, Сергія та Андрія Маліновських, Михайла Овсійчука та Івана Остапіна були створені корисні моделі у галузі енергозберігаючих технологій та нанотехнологій.
Під керівництвом Заслуженого винахідника України В.А. Бернацького юні винахідники Анастасія Матвійчук і Валерій Сивицький розробили та стали співавторами патентів на корисні моделі пристроїв для боротьби з ураганами.
Можна і далі перераховувати цікаві винаходи вихованців РМАНУМ, згадуючи безпілотні літальні апарати, снігоходи, бойові тактичні аерокоптери, – але, безсумнівно, усе це з’явилося в нашому житті завдяки неординарним, геніальним думкам наших юних винахідників.
Тож зі святом Вас, невгамовні фантазери, юні винахідники!
Нових геніальних ідей та втілення їх у життя, адже завдяки Вам – маленьким геніям науки – людство отримало неоціненні винаходи.

Від педагогічного та учнівського колективів РМАНУМ
методист відділення технічних наук
А.В. Дяденчук