XVIІ ПІДСУМКОВА СЕСІЯ РІВНЕНСЬКОЇ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК

Опубліковано:

Нині, 23 травня 2024 року, в День Героїв, ми відзначали юних науковців Рівненської Малої академії наук учнівської молоді в урочистій атмосфері Рівненського академічного українського музично-драматичного театру, де зібралося понад 300 призерів, їхніх батьків і наукових керівників, керівників відділів освіти та закладів освіти Рівненщини.

До присутніх з вітальними словами і щирими побажаннями звернулися: голова  Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Коваль, голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, консультант представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області Тетяна Українець. Особисте вітання від Станіслава Довгого, президента Національного центру «Мала академія наук України», передав завідувач відділу регіонального співробітництва, керівник його офісу Володимир ВАСИНЮК, наголосивши на потребі плекати юні мрії та розвивати пошукові здібності й таланти підлітків.

Заступниця директора департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Марина Пашковська коротко підсумувала вагомі  здобутки та досягнення юних вихованців і педагогів РМАНУМ, адже у серпні цього року закладу виповниться 18 років. Кілька знакових цифр пролунали зі сцени для підтвердження високих результатів покоління науковців: за період 2006-2024 рр. підготовлено та захищено 13 151 науково-дослідницькі роботу; за цей час у гуртках поглибили свої наукові знання за обраним напрямом 24 350 обдарованих старшокласників. У 2023/ 2024 році у 139 гуртках РМАНУМ навчалися 1450 вихованців із чотирьох районів області, міст Рівне, Корець, Острог, Дубно, Дубровиця, Костопіль, Сарни, Здолбунів, Вараш, сільських і селищних громад Рівненщини. На ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України було представлено 656 проєктів, з них 350 отримали призові місця. Вихованці закладу стали переможцями багатьох міжнародних і всеукраїнських конкурсів у командному та індивідуальному заліку, вибороли 31 призове місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів – членів МАН України, з яких золото здобули двоє учасників, срібло – 10 вихованців РМАНУМ, бронзу – 19. Марина Пашковська наголосила, що Рівненщина наполегливо примножує свої здобутки завдяки потужній і натхненній праці манівців та їхніх наставників.

Із напутнім словом і благословенням на подальші наукові звершення до юних дослідників звернувся протоієрей, ректор Рівненської духовної семінарії Православної церкви України отець Віталій Лотоцький, наголосивши на винятковій провідній ролі нашого краю у культивуванні високої культури і духовності, починаючи з часів українського перекладу Пересопницької Євангелії.

Церемонія нагородження об’єднала численних призерів ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України, іменитих і досвідчених педагогів, кандидатів і докторів наук, які отримали свої заслужені нагороди – почесні грамоти, подяки та спеціальні відзнаки за сумлінну й наполегливу працю.

Дружні слова поваги й безмежної віри у молоду потужну силу спільноти МАН пролунали з вуст директора закладу Олександра Андрєєва. Дякуючи кожному юному таланту, хто у трагічні й важкі часи російсько-української війни знаходить у собі сили вчитися, працювати, творити і перемагати, він закликав не зупинятися на досягнутому, адже Україна потребує нової наукової сили, міцної опори та незламного духу, щоб вистояти, здобути перемогу і відродитися. Під час церемонії за результатами 2023/2024 н. р. спеціальними номінаціями були відзначені: «Найкращий науковий керівник року» – Ірина Леонідівна Боднарюк, «Найкращий керівник гуртка РМАНУМ»  – Катерина Віталїівна Попова, «Найкращий заклад загальної середньої освіти м. Рівне» – Обласний науковий ліцей в м. Рівне Рівненської обласної ради, «Найкращий заклад серед сільських закладів середньої освіти» – Малошпаківський ліцей Дядьковицької сільської ради Рівненського району, «Найкращий коледж області» – відокремлений структурний підрозділ «Рівненський економіко-технологічний фаховий коледж Національного університету водного господарства та природокористування», «Найкращий заклад серед міських (селищних) закладів загальної середньої освіти» – Дубровицький ліцей Дубровицької міської ради.

Кожен із учасників свята, звертаючись до поважної публіки, щиро бажав усім нових ідей і звершень, взаєморозуміння, непохитної віри в ЗСУ і ПЕРЕМОГУ України!

 P.S. Найкращі світлини і ще більше радісних миттєвостей заходу зможете від завтра переглянути за покликанням:

https://drive.google.com/drive/folders/1gfKhd0PGGHsgzr0wAhl7rLntMsPiWt6w?usp=sharing

Наталія Хомеча,

методист відділень філології, літературознавства,

фольклористики та мистецтвознавства РМАНУМ