У РМАНУМ стартував новий навчальний рік

Опубліковано:

19 вересня зала Національного університету водного господарства та природокористування переповнилася гомоном старшокласників з усієї Рівненщини. Одинадцятий рік поспіль тут зібралися слухачі, кандидати у дійні члени та дійсні члени Малої академії наук України в Рівненській області (понад 470). Зібралися на традиційний щорічний захід, який справедливо називають Настановною сесією: усі ж бо юні науковці чекали порад, настанов, напутніх слів і побажань від науковців дорослих та заслужених. На сесію завітали понад три десятки кандидатів і докторів наук. Їх завдання –  допомогти юним манівцям зорієнтуватися на старті наукового дослідництва.

Учасників сесії вітали та давали настанови Григорій Миколайович Таргонський, начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації; Наталія Борисівна Савіна, проректор Національного університету водного господарства та природокористування з наукової роботи і міжнародних зв’язків, доктор економічних наук, професор; Олександр Анатолійович Андрєєв, заслужений працівник освіти України, директор РМАНУМ.

У рамках сесії було підписано три угоди про співпрацю – між Рівненською Малою академією наук і Національним університетом водного господарства та природокористування; між Рівненською Малою академією наук та Рівненським обласним науковим ліцеєм-інтернатом ІІ-ІІІ ступенів; між Рівненською Малою академією наук і Гощанською районною гімназією. Мета укладених угод вивести співпрацю між згаданими закладами, якій уже понад десять років, на якісно новий рівень в умовах розбудови нової української школи (своїми підписами угоди скріпили Наталя Борисівна Савіна та директори закладів – Олександр Анатолійович Андрєєв, Наталія Володимирівна Сосюк і Валерій Євстафійович Скоцик).

Від колег-науковців юних манівців привітала та поділилася порадами щодо наукового дослідництва Оксана Яківна Романів, кандидат географічних наук, доцент Житомирського державного технічного університету, керівник гуртка РМАНУМ.

Своїм першим переможним досвідом участі у ІІ і ІІІ етапах конкурсу-захисту з присутніми поділилася Анелія Мисюк, учениця 11 класу Корецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1.

З мудрими порадами та Божим благословенням до присутніх звернувся отець Петро Мартинюк. Опісля хор студентів Рівненської духовної семінарії під керівництвом Ірини Сергіївни Пасічник виконав для учасників сесії духовну пісню ”Україно, молюся за тебе!” Зал слухав молитву стоячи.

Окрім того, прозвучала пісня ”Над Україною” у виконанні Олександри Конончук; була і танцювальна композиція від Анастасії Грабар та Богдана Карпяка (усі – вихованці Рівненського обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів).

Ведучими Настановної сесії були дійсні члени МАН України у Рівненській області, учениці 11 класу Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 28 Анастасія Воронова та Світлана Опалько.

Після пленарного засідання юні науковці-манівці плідно попрацювали і в наукових відділеннях. То ж чекаємо гарних результатів на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України у лютому 2020 року!

У добру й щасливу путь, наші юні манівці!

Нехай цікавими та успішними будуть ваші дослідження у різних галузях науки!

На сесії був, усе бачив і чув   

та про все найважливіше написав

Олександр Мазур, заступник директора