НАБЛИЗИТИСЯ ДО ЗІРОК

Опубліковано:

7 вересня цього року відбулася презентація діяльності Лабораторії космічних досліджень Рівненської Малої академії наук учнівської молоді. На заході були присутні почесні гості: Таргонський Григорій Миколайович, начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації; Джунь Йосип Володимирович, математик-статистик, астрометрист, астрономо-геодезист, доктор фізико-математичних наук, професор кафедриі математичного моделювання МЕГУ імені акад. С. Дем’янчука, викладачі вищих навчальних закладів області, працівники Малої академії наук, старшокласники, яких цікавить космос та його наукове дослідження.
Сьогодні Лабораторія, організована у жовтні 2015 року, володіє найкращим парком телескопів у Рівненській області. Облаштування окремого приміщення та постійне поповнення матеріально-технічної бази дозволяє проводити заняття гуртків «Астрономія» і «Аерофізика та космічні дослідження» для старшокласників, вивчати зірки та інші небесні тіла.
Під час презентації було проведено зв’язок з науковим співробітником Науково-дослідного інституту Національної академії наук «Миколаївська астрономічна обсерваторія, кандидатом фізико-математичних наук Миколою Опанасовичем Калюжним. Зі співпраці з Миколаївською обсерваторією і починалася діяльність лабораторії. За два роки нам вдалося налагодити співпрацю і з іншими провідними науково-дослідними установами України, Харківським радіоастрономічним інститутом Національної академії наук і Центром прийому та обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля.
Також Лабораторія космічних досліджень РМАНУМ є активним учасником міжнародної програми NASA Sally Ride EarthKAM, в рамках якої були отримані фотографії різних точок земної кулі з борту Міжнародної космічної станції, та в інших програмах. Нині проводяться спостереження на віддалених телескопах у Чилі та на Канарських островах.
Сьогодні в Лабораторії впроваджується робота за такими напрямами:
– радіоастрономія;
– метеорна безпека;
– контроль положення геостаціонарних супутників;
– оптична астрономія;
– дослідження верхніх шарів атмосфери;
– автоматизація оптичних телескопів;
– міжнародна співпраця у рамках проектів NASA;
– дослідження проходження радіохвиль від космічної погоди.
Лабораторія космічних досліджень Рівненської МАН забезпечує своїх слухачів навчанням на сучасному рівні з урахуванням STEM-технологій навчання.
Також на базі Лабораторії працюватиме математична очно-заочна школа для учнів 8-10 класів, які прагнуть більш поглиблено вивчати математику. 


Євгеній Малиновський,
завідувач Лабораторії космічних досліджень