На орбіту виведено два українських супутники: що про них відомо

Опубліковано:

У космос українські супутники запустила ракета-носій Falcon-9, що належить компанії Ілона Маска.

Що трапилося

Сьогодні у Сполучених Штатах Америки відбувся запуск на орбіту двох українських супутників.

Коли та як відбувся запуск

3 січня з космодрому на мисі Канаверал (Флорида, США) стартувала ракета Falcon 9 компанії SpaceX. За допомогою неї на орбіту було виведено 114 супутників, серед яких два українських: PolyITAN-HP-30 та EOS SAT-1.

Старт ракети-носія відбувся о 16:55 за київським часом. Трансляція події відбувалася на офіційному ютуб-каналі КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Що відомо про EOS SAT-1

Космічний апарат EOS SAT-1 належить українській компанії EOS Data Analysis (глобальний постачальник аналітики супутникових зображень на основі штучного інтелекту), яку очолює Макс Поляков. Це перший зонд власного сузір’я апаратів EOS SAT. Його маса становить 178 кілограмів. Він перебуватиме на сонячно-синхронній орбіті, завдяки чому весь час зможе оглядати освітлену поверхню Землі.

EOS SAT-1 призначений для спостереження за земною поверхнею в оптичному та інфрачервоному діапазонах. Це також перший супутник угрупування призначений спеціально для моніторингу сільськогосподарських і лісових угідь.

Що відомо про PolyITAN-HP-30

Наносупутник PolyITAN-HP-30 розроблено науковцями Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Він був створений спеціально до 30-річчя Незалежності України.

Для його виготовлення використовувалися виключно бюджетні кошти. Фінансування здійснювалося Міністерством освіти й науки України. Воно відбувалося у межах реалізації проєктів-переможців конкурсів наукових досліджень і розробок та договору базового фінансування.

Після виведення на заплановану орбіту PolyITAN-HP-30 забезпечить реалізацію наукового експерименту. Його суть полягає у дослідженні ефективності функціонування теплових труб (heat pipes) різних конструкцій у космічному просторі. Передбачається, що такі труби у майбутньому мають використовуватися як основний елемент систем термостабілізації космічних апаратів.

Нагадаємо, у 2014 році на навколоземну орбіту було виведено першого українського наносупутника PolyITAN-1.