ЧАС ЖНИВ

Опубліковано:

Владислава Парфенюка, вихованця РМАНУМ, у складі команди МАН України визнали найкращим розробником на міжнародному конкурсі у Китаї.

З 24 по 30 вересня в м. Наньнін (Китай) проходив третій конкурс командних проєктів «Belt & Road Teenager Maker Camp and Teacher Workshop».

Усіх вихованців МАН України нагородили медалями і дипломами «Best Maker» за найкращі розробки. Сергій Лисін з Києва змагався у категорії «Креативне програмування», Ігор Шибка з Дніпра і Владислав Парфенюк з Рівного – «Мистецтво електронних схем», Олександр Левак з Луцька та Анна Гусак з Києва – «Мистецтво друку».

Двісті учасників з 33 країн світу було поділено на 56 міжнародних команд, що конкурували між собою у восьми секціях. Крім тих категорій, у яких показали високі результати представники України, були також «Відеовиробництво», «Мистецтво моделювання», «Розумний робот», «Кольорова хімія» та «Авіамоделювання».

Вперше у межах конкурсу фахівці «UF Incubator» провели тренінги «Життєздатний проєкт». Новацією у змаганні також стала заснована Національним центром «Мала академія наук України» та «UF Incubator» спеціальна нагорода. Нею відзначили 24 учасників з Азербайджану, Туреччини, Чехії, Китаю, Коста-Ріки, Філіппін, Камбоджі та Уганди ‒ вони отримали сертифікати на участь у міжнародному стартап-таборі «Junior Startup Camp 2020», що відбудеться восени наступного року. Серед організаторів ‒ НЦ «МАНУ» як Центр ЮНЕСКО та «UF Incubator».

У рамках конкурсу відбулося щорічне засідання Міжнародного координаційного комітету з наукової освіти у рамках ініціативи «Один пояс – один шлях», де директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий є одним з чотирьох віцепрезидентів та очільником панелі заходів наукової освіти для молоді. На засіданні українська сторона ініціювала проведення заходів для розвитку підприємницького мислення молоді на прикладі діяльності «UF Incubator». А також запропонувала реалізувати міждисциплінарний курс зі сталого розвитку, розроблений фахівцями МАН.

Форум наукової освіти пройшов також із нагоди «Belt & Road Teenager Maker Camp and Teacher Workshop». На ньому керівник «UF Incubator» Віталій Лісовий презентував бізнес-інкубатор МАН перед делегатами з 33 країн. Учасники Форуму зацікавилися, чи може модель українського інкубатора бути повторена і в їхніх державах. Розвиток підприємницького мислення у школярів ‒ найкраща інвестиція у майбутнє, тому делегати домовилися про подальше об’єднання зусиль на міжнародному рівні задля заохочення талановитої молоді до бізнес-діяльності.

Владислав Парфенюк, вихованець РМАНУМ (керівники – Віталій Янішевський та Андрій Заморський), учень 10 класу Рівненського обласного наукового ліцею-інтернату, повернувся з Китайської Народної Республіки з нагородою. Заслуженою! Найвищого, золотого, ґатунку!

Вітаємо з перемогою!

Владиславу та усім вихованцям РМАНУМ – творчого натхнення і нових перемог!

Олександр Мазур,

заступник директора