“Будеш, батьку, панувати…” Пошанування Івана Котляревського у РМАНУМ

Опубліковано:

09 жовтня 2019 року Рівненською Малою академією наук учнівської молоді спільно з міським громадським об’єднанням Всеукраїнського товариства ПРОСВІТА ім. Т. Шевченка було проведено літературний вечір, приурочений 250-й річниці від дня народження І.П. Котляревського та 200-річчю написання п’єси “Наталка Полтавка”.

Про Івана Пет­ровича Котляревського, класика нової української літератури, видат­ного письменника, який першим серед українських письменників дошевченківського періоду  звернувся до невичерпних скарбів фольклору, мови народу, поєднав її із найкращою книжною мовою, удосконалив техніку вірша і п’єси, розповіла Наталія Хомеча, літературознавець, керівник науково-дослідницьких робіт вихованців Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.

Яна Садовська, учениця Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 декламувала уривок із поеми “Енеїда”.

Про актуальність творчості І. Котляревського свідчать наукові розвідки учнів та їхніх наукових керівників. Дослідження з літературознавства та мистецтвознавства проводили учні 11 класу Здолбунівської загальноосвітньої школи № 3 Юлія Стукан і Катерина Ріхтер зі своїми науковими керівниками Наталією Савчук та Іриною Юркевич. Роботи “Специфіка використання порівнянь з анімальним компонентом для характеристики персонажів у поемі І. Котляревського «Енеїда»” та “Процес характеротворення персонажів до поеми «Енеїда» І. Котляревського у творчості українських графіків” були відзначені на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту учнів – членів МАН України дипломами переможців.

Репрезентовано і перевидання твору від Берлінського видавництва Ольги Дьякової з передмовою Богдана Лепкого, здійснене Рівненським товариством ПРОСВІТА за ініціативи просвітянина Михайла Семеновича Борейка і присвячене 200-річчю виходу у світ поеми Івана Котляревського “Енеїда”.

Лариса Рудюк, учитель Рівненського навчально-виховного комплексу “Колегіум”, висловила міркування щодо вивчення творчості Івана Петровича Котляревського у межах шкільної програми і можливості донести до учнів його вагомий внесок в українську літературу, адже письменник утверджував духовний ідеал народу, відстоював і викривав усе вороже й чуже народній моралі. Творчість Івана Котляревського має і виховне значення. На його творах вчимося любити свою землю, рідну мову, навчаємося бути чесними, роботящими, виховуємо в собі високу моральність і героїзм, гуманність та оптимізм, переймаємо мудрість і красу добрих почуттів.

Ініціювала захід, модерувала його

та про все написала

Тетяна Сергіюк, методист РМАНУМ відділень мовознавства,

 літературознавства, фольклористики та мистецтвознаства