«Річка Устя: проблеми та заходи щодо її очищення» – за такою темою пройшов воркшоп у Рівненській Малій академії наук учнівської молоді. В обговоренні зазначеної проблеми прийняли участь заступник директора Департаменту освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Пашковська М.В., заступник директора Департаменту екології та охорони природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації Шавурський А.Б.; голова обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, доктор сільськогосподарських наук, директор навчально-наукового Інституту агроекології та землеустрою Національного університету водного господарства та природокористування Прищепа А.М.; доктор біологічних наук, професор кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Національного університету водного господарства та природокористування Бєдункова О.О. та інші провідні науковці та вчителі-біологи Рівненщини.
Однак, головними ініціаторами і дійовими учасниками заходу стали автори проєкту «Крапля майбутнього» – Надія Коркуш – учениця Рівненського ліцею №12, а також Олексій та Єгор Скороходи – учні Рівненського ліцею «Елітар, дійсні члени і вихованці Рівненської Малої академії наук.
Проект юних рівненських екологів став переможцем у програмі UPSHIFT, що направлена на привернення уваги до діяльності у напрямках WASH – води, санітарії та гігієни і реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) разом із ГО «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» за підтримки Федерального міністерства економічного розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KFW.
Результатами своїх наукових досліджень поділилися і переможці обласного конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН Джус Артем – вихованець Екологічного центру ПДМ, який досліджує тваринний світ річки Устя та її заплави урбанізованої території міста Рівного, а також Ніколайчук Юлія, що досліджує вплив урбосистеми м.Рівне на гідрохімічний стік річки Устя. Методикою використання геоінформаційних систем у дослідженні водних об’єктів поділилася із присутніми Оксана Головко – завідувач науково-дослідного сектору національного природного парку «Дермансько-Острозький», керівник гуртка Рівненської МАН.
Лейтмотивом усіх виступів став усвідомлений заклик до збереження річки Устя як запоруки здорового і красивого європейського міста. Наступним екозаходом проєкту юних рівненських екологів стане захід, що відбудеться 3 серпня на Оствиці «Чиста вода парку історичної реконструкції Оствиця». Від окреслення проблеми до конкретних практичних заходів щодо її вирішення – такий алгоритм дії команди «Лідери читання» в реалізації проекту «Крапля майбутнього».
Тож віримо у краще майбутнє нашого міста, в якому виростає креативна, небайдужа і соціально відповідальна молодь.
Анеліна Данчук, методист відділення «Хімії та біології» РМАНУМ